Mieszkańcy Krościny Wielkiej mają wyremontowaną świetlicę wiejską

Dorota Leń | Niedziela 24.08.2014 aktualizacja: 25.09.2014, 09:11
„Dobre pomysły w praktyce!” to hasło, które widnieje nad nową – wyremontowaną świetlicą wiejską w Krościnie Wielkiej, która uroczyście została poświęcona i otwarta w sobotę 23 sierpnia 2014 roku podczas Pikniku Rodzinnego w Krościnie Wielkiej. Przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Zastępca BMiG Prusice Kazimiera Rusin, Skarbnik Miasta i Gminy Prusice Konrad Buczek, Radni Miasta i Gminy Prusice oraz Radni Powiatu Trzebnickiego z terenu Gminy Prusice, inspektor nadzoru inwestycji Jacek Jaskuła oraz Sołtys Wsi Krościna Wielka Antonina Kostecka. Władze Gminy Prusice na inwestycję pozyskały dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Marzeniem mieszkańców sołectwa Krościna Wielka była budowa lub remont świetlicy wiejskiej. Jak jednogłośnie podkreślili w sobotę, udało się to marzenie zrealizować.  

 

Uroczyste poświęcenie i przecięcie wstęgi

Przedstawiciele mieszkańców na czele z Sołtyską władze Gminy Prusice – Burmistrza Igora Bandrowicza, Zastępcę Burmistrza Kazimierę Rusin oraz Skarbnika Konrada Buczka powitali chlebem i podziękowali za realizację ich marzenia.

Bardzo się cieszymy, z tego że nasza świetlica wiejska została wyremontowana. Mamy nowy obiekt – podkreślała w imieniu mieszkańców Sołtys Antonina Kostecka dodając: – Bardzo dziękujemy za to Panu Burmistrzowi Igorowi Bandrowiczowi i wszystkim zaangażowanym w inwestycję.

 

Natomiast Burmistrz Igor Bandrowicz podkreślał, że bardzo się cieszy, że zostało zrealizowana inwestycją, na którą czekali mieszkańcy wsi i będzie służyła aktywizacji oraz integracji społeczności lokalnej.

Nowy obiekt został poświęcony przez księdza wikarego Adama Błaszczyka. Natomiast przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Zastępca BMiG Prusice Kazimiera Rusin, Skarbnik Miasta i Gminy Prusice Konrad Buczek, Radni Miasta i Gminy Prusice: Sławomir Tomaszek, Anna Dyjak, Józef Gruchała, Marian Radzik, Robert Kawalec, Stanisław Leśniak, Michał Syrnik oraz Radni Powiatu Trzebnickiego z terenu Gminy Prusice: Joanna Wiraszka, Renata Cybulska – Kaczałko, Sławomir Zarentowicz, inspektor nadzoru inwestycji Jacek Jaskuła oraz Sołtys Wsi Krościna Wielka Antonina Kostecka. W uroczystości uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy wsi.

Po otwarciu świetlicy goście mieli okazję zobaczyć obiekt od środka. Uroczystość uświetnił „mały” koncert miejscowej kapeli ludowej „Górale z Pienin”.

 

Przebudowa świetlicy dofinansowana z PROW

W ramach inwestycji na świetlicy wiejskiej w Krościnie Wielkiej została zrealizowana przebudowa więźby dachowej, pokrycia dachowego oraz remont elewacji, a także wykonano instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w oparciu o pompę ciepła. Inwestycja była nadzorowana przez pracowników inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach, a także inspektowa nadzoru Jacka Jaskułę. Wykonawcą zadania była firma Chmielewski Ryszard  Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe z Leszna. Koszt inwestycji to ponad 538 tys. zł, z czego 150 tys. zł to dofinansowanie, które Gmina Prusice pozyskała w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej to jeden z elementów Pikniku Rodzinnego w Krościnie Wielkiej, podczas które czekało wiele atrakcji i konkursów dla najmłodszych, a także zabawa taneczna dla dorosłych. 

|