MIESZKAŃCY BORÓWKA LAUREATAMI NAGRODY FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ

Dorota Leń | Wtorek 10.12.2013 aktualizacja: 11.12.2013, 21:08
W poniedziałek 9 grudnia 2013 roku przedstawiciele z Borówka: Małgorzata Kmieć, Łukasz Wójtowicz, Jan Nóżka, Stanisław Chmielewski wraz z sołtysem- Czesławem Suchackim odebrali w Warszawie nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wniosek o nagrodę dla Mieszkańców Borówka złożył Urząd Miasta i Gminy w Prusicach.

Mieszkańcy Borówka zostali zgłoszeni do nagrody z inicjatywą- „Razem możemy więcej- wspólne działania mieszkańców Borówka przy tworzeniu Skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz przy organizacji I Pikniku Borówkowego”,

Działanie to zostało bardzo wysoko ocenione przez Kapitułę Dorocznej Nagrody FRDL.

 

Zgrana i chętna do działań na rzecz wspólnego dobra społeczność z Borówka zdobyła główną nagrodę za inicjatywy kulturalne budujące społeczeństwo obywatelskie w kategorii organizacje pozarządowe i grupy obywateli i otrzymali nagrodę pieniężną o wartości 8 000 zł, dyplom oraz statuetkę.

 

Wręczenie nagród odbyło się w Warszawie w restauracji „Villa Foksal” podczas konferencji pt. „WARTO!”.

W konferencji wzięli udział członkowie Kapituły na czele z przewodniczącym- prof. Jerzym Regulskim, przedstawiciele instytucji patronujących Dorocznej Nagrodzie oraz goście specjalni: ks. Adam Boniecki, Redaktor Senior „Tygodnika Powszechnego” i dr Tomasz Rakowski z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.

 

A.Bąk

|