Międzynarodowy Turniej Faldo Championship w golfie już w sierpniu na terenie Gminy Prusice

Dorota Leń | Niedziela 27.04.2014 aktualizacja: 27.04.2014, 18:28
W sobotę 12 kwietnia 2014 roku w Pałacu w Brzeźnie miała miejsce konferencja prasowa Międzynarodowego Turnieju Golfowego dla najbardziej utalentowanych młodych golfistek i golfistów Faldo Series Poland Championship 2014, który w sierpniu 2014 roku zostanie rozegrany na polach golfowych w Brzeźnie. W spotkaniu uczestniczyli, m.in.: Prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski, Prezes PGA Polska – Jarosława Sroka oraz dwóch ambasadorów turnieju: Mateusz Kusznierewicz (mistrz olimpijski w żeglarstwie) i Marcin Wójcik (założyciel Kabaretu Ani Mru Mru), a także Krzysztof Gradecki (Gradi Golf Club) i Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz.

Miło nam poinformować, że Gradi Golf Club oraz fundacja Sir Nicka Faldo podpisała 3 letnią umowę na organizację turnieju golfowego Faldo Junior Series.

Cała seria w 2014 roku składa się z ponad 40 turniejów rozgrywanych w 30 krajach. Uczestniczą w niej juniorzy w wieku od 12-21 lat. 

Ideą sprowadzenia tak prestiżowej imprezy o randze światowej  do Polski jest stworzenie możliwości naszym młodym graczom rywalizowania w turnieju na najwyższym poziomie – podkreśla Krzysztof Gradecki z Gradi Golf Clubu dodając: –  Golf to już dyscyplina olimpijska. Biorąc pod uwagę, że nasi zawodnicy coraz częściej odnoszą sukcesy w  dużych imprezach międzynarodowych umożliwimy im ten turniej możliwość konfrontacji z najlepszymi na świecie juniorami.  

Patronat nad turniejem objęli PZGolf, PGA Polska jak również Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierweicz, Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru oraz były Prezes PGA Polska Marek Podstolski.

 

14 -17 sierpnia 2014 roku – Turniej zawita na pola golfowe w Brzeźnie

W trakcie spotkania przybliżono ideę turniejów z cyklu Faldo Series Poland Championship oraz przedstawiono formułę zawodów, które w dniach 14-17 sierpnia 2014 roku zostaną rozegrane na polu golfowym w Gradi Golf Club w Brzeźnie.

– Organizacja tak prestiżowej imprezy jaką jest Międzynarodowy Turniej Faldo Championship na terenie Gminy Prusice na polu golfowym w Brzeźnie to dla Gminy Prusice ogromny zaszczyt i wyróżnienie – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dodając: – Gmina Prusice już od 2 lat w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Gradi Golf Club prowadzi z ogromnym sukcesem zajęcia z nauki gry w golfa w ramach zajęć wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży w ze szkół w naszej Gminie – szkoły w Skokowej, Prusicach i Piotrkowicach. Dzieci uczą się pod okiem profesjonalnego instruktora, a także poznają reguły gry i techniki. W projekcie wzięło już w sumie udział 250 dzieci.  Chcemy również propagować golf jako dyscyplinę sportową i planujemy założyć klub sportowy.

W turnieju o randze międzynarodowej weźmie udział ok. 150 golfistek i golfistów z całej Europy w wieku od 12 do 21 lat.

Podczas turnieju finałowego 15 sierpnia odbędzie się największa akcja w Polsce promująca golf wśród najmłodszych. W tych dniach chcemy przeszkolić i zachęcić do golfa ponad 300 dzieci z okolicznych gmin – zaznacza Krzysztof Gradecki

 

Golf wraca do Polski

Warto zaznaczyć, że po kilkuletniej przerwie do Polski wracają rozgrywki Faldo Series, zainicjowane przez jednego z najlepszych zawodników w historii, Anglika sir Nicka Faldo., najbardziej utytułowanego Brytyjski golfista osobiście skierował list do klubu Gradi, w którym napisał:


– „Pragnę podziękować Gradi Golf Club za umożliwienie zorganizowani Faldo Series w Polsce oraz Polskiemu Związkowi Golfa za wsparcie. Oczekujemy, że turniej w Polsce będzie dynamicznie rozwijał się przeciągu następnych trzech lat”

Wśród zwycięzców tego cyklu znajdują się takie nazwiska jak Rory McIlroy - zeszłoroczny numer jeden rankingu światowego, Yani Tseng czy Nick Dougherty.

Relacja z konferencji w mediach:

Materiał z konferencji prasowej został wyemitowany w sobotnich faktach 12 kwietnia 2014 roku w TVP 3 Wrocław, zarówno o godz. 18.30, jak i o 22.

Materiał z godz. 18.30 można obejrzeć tutaj: ( relacja z konferencji jest w 5:41 min.)

http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty/wideo/12042014-g1830/14781672

Materiał z godz. 22.00 można obejrzeć tutaj: (relacja z konferencji jest w 8:44 min.)

http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty/wideo/12042014-g2200/14788566

|