LAUREACI ELIMINACJI POWIATOWYCH

Dorota Leń | Wtorek 23.04.2013 aktualizacja: 24.04.2013, 09:06
Uczniowie Zespołu Szkół w Prusicach laureatami eliminacji powiatowych XV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

W marcu 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół w Prusicach pod kierunkiem p. Lucyny Zalewskiej wzięli udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży, popularyzującym zasady bezpiecznego zachowania i właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

 Konkurs ma za zadanie  popularyzować zasady bezpiecznego zachowania i odpowiedniego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń, gdyż właściwa postawa oraz świadomość niebezpieczeństwa, jakie niesie tlenek węgla, mogą uratować życie i zdrowie najbliższych. 

Hasło tegorocznej edycji  konkursu ma promować wiedzę na temat ulatniającego się czadu i możliwości zapobiegania temu zagrożeniu w postaci instalacji czujek tlenku  węgla.  

 Organizatorami są: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szef Obrony Cywilnej Kraju we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Do eliminacji powiatowych napłynęło 96 prac ze szkół powiatu trzebnickiego. Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem trzebnickiej plastyk – Pani Ewy Mroczek, oceniła wszystkie prace i w kategorii uczniów w wieku lat 13-15, wytypowała do eliminacji wojewódzkich następujące prace uczniów z Zespołu Szkół w Prusicach:

I MIEJSCE - DOMINIKA JANKOWSKA, LAT 13

II MIEJSCE - PAWEŁ SEŃCZUK, LAT 15

III MIEJSCE - MARCIN DUDEK, LAT 14

IV MIEJSCE - PRZEMYSŁAW PAŁKA, LAT 14

V MIEJSCE - MARTA KORZENIOWSKA, LAT 14  

 

Po zakończeniu eliminacji powiatowych najlepsze prace, po 5 z każdej z 4 grup uczestników, zostały przekazane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Spośród prac finałowych eliminacji powiatowych na szczeblu wojewódzkim zostanie wytypowanych 20, które wezmą udział w eliminacjach centralnych konkursu w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

 

Gratulujemy zwycięzcom eliminacji powiatowych i życzymy szczęścia w finale wojewódzkim.

|