Księżniczki, rycerze, smoki i czarownice … czyli Magiczne Piotrkowice

Dorota Leń | Niedziela 24.05.2015 aktualizacja: 31.05.2015, 12:14
W piątkowe popołudnie, 22 maja br. Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach przeobraziła się w królestwo króla Mariusa I. Tego dnia odbył się festyn Magiczne Piotrkowice- księżniczki, rycerze i smoki, zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Pracowników. Piękna pogoda i bogaty program zachęciły do udziału w imprezie wielu mieszkańców z Gminy Prusice. Uczestników festynu – w imieniu organizatorów i swoim własnym - powitały prowadzące imprezę nauczycielki: Monika Bartosik i Iwona Kiepul, które zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Specjalnie na to wyjątkowe święto uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Katarzyny Wróblewskiej, przygotowali spektakl pt. „Niegrzeczna Rozalka”. Pouczające przedstawienie wprowadziło wszystkich w bajkowy nastrój.

Na zaproszenie miłościwie nam panującego króla Mariusa I, wystąpił kwiat rycerstwa polskiego. Odważni rycerze, pokazali widowni poszczególne części zbroi, a przybyłe z nimi białogłowy uczyły średniowiecznego tańca.

Uczestnicy festynu mogli skorzystać z  nauki średniowiecznej kaligrafii czyli pisania gęsim piórem i inkaustem pod czujnym okiem skryby Magdaleny. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Czarownice z Krościny Małej, które przedstawiły mini teatrzyk pt.: „Legenda o czarownicach”, wprawiając w zachwyt wszystkie dzieci.

Organizatorzy festynu nie zapomnieli o najmłodszych. Dzieci mogły wyszaleć się w dmuchanym zamku. Prawdziwe oblężenie przez cały czas trwania festynu przeżywało stanowisko malowania twarzy i plecenia warkoczyków, gdzie panie przyozdabiały uczestników fantastycznymi wzorami.

Podczas imprezy można było posilić się na prowadzonych przez Radę Rodziców i  Stowarzyszenie Prusiczanin  stoiskach gastronomicznych, gdzie serwowano: watę cukrową, popcorn, kiełbasę z grilla, lody, ciasto, zimne napoje oraz kawę i herbatę.  Amatorów festynowego jedzenia nie brakowało, dlatego panie serwujące wszystkie te pyszności, miały ręce pełne roboty.

Festynowi goście, obejrzeli taneczne popisy członków szkolnego zespołu tanecznego „Stokrotki”, które magicznie przeniosły nas ze średniowiecza do współczesności.  

Jednak jak zawsze największe emocje towarzyszyły „zamkowej cegiełce”, w której na pierwszym etapie czekało wiele drobnych fantów - upominków i niespodzianek, natomiast w finale zabawy – m.in. zegarki, mp3, słuchawki, gry i oczywiście nagroda główna – tablet!

Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia imprezy – darczyńcom, sponsorom i organizatorom - podziękowali Dyrektor Mariusz Kiepul z Przewodniczącą Rady Rodziców Moniką Grys, kończąc festyn szkolny. Już dziś zapraszamy wszystkich za rok w nowej na pewno magicznej piotrkowickiej rzeczywistości!

Magiczne Piotrkowice nie odbyłyby się bez życzliwości wielu sponsorów: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Agencja reklamowa BRAVE DESIGN z Trzebnicy, firma SZOSTAK z Trzebnicy, Color Fit Mobilne Centrum Fitness, PCF Prusice, GOKiS Prusice, Stowarzyszenie Prusiczanin, Sołectwo Borówek, Obiekt Multifunkcyjny z Prusic, Zespół Szkół w Prusicach, Sklep meblowy z Wrocławia Świat Mebli, Państwo Emilia i Andrzej Ciepluch, Pan Emil Dragosz, Załoga sklepu DINO z Prusic, Ogród Zoologiczny z Wrocławia, Towarzystwo Ubezpieczeń Generali, Pan Jan Siekirka firma LIN PAC, Państwo Mariola i Michał Syrnik, Wydawnictwo Olimp, Hurtownia Taniej Książki, Panie: Ewelina Cudzich, Małgorzata Sadłowska, Janina Słota, firma MAWI, Wydawnictwo Drugi Tom, firma De Leval, Zakład Mięsny NIEDORAD, firma MIŚ z Obornik Śląskich, Panowie: Krzysztof Chrąchol, Ryszard Jastrzębski, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Prusic, firma Biur Chem z Trzebnicy, firma Kobe z Obornik Śląskich, Narodowy Teatr Edukacji Wrocław, Pani Ewa Przychodna, Pan Piotr Opałka, Hotel Riviera z Prusic, Grupa Pieprzyk, Sklep Rabat ze Skokowej, firma Adatur ze Skokowej, Pan Tadeusz Pałys, Nadleśnictwo z Obornik Śląskich, ZPB Kaczmarek z Prusic, Zakład Wodociągowy Bychowo, Pan Adam Siekirka z Minimarketu Adaś w Skokowej, Pani Trzebińska ze sklepu w Piotrkowicach.

Oprac. Monika Bartosik


RELACJĘ Z MAGICZNYCH PIOTRKOWIC MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=ywOXivr8rMo&feature=youtu.be

|