Królowało jabłko i szarlotka

Dorota Leń | Poniedziałek 07.10.2013 aktualizacja: 07.10.2013, 21:20
W sobotę 5 października 2013 roku już po raz czwarty na świetlicy wiejskiej w Pawłowie Trzebnickim królowały jabłka, oraz przepyszne ciasta i desery z nimi, a to wszystko za sprawą IV Święta Jabłka i Szarlotki. Nowością była Pierwsza Pawłowska Biesiada na Ludowo, podczas której wystąpiły Zespól Ludowy „Strupinianie” oraz Kapela Ludowa „Trzy Dęby z Borówka”.

Pawłów Trzebnicki od czterech lat w październiku słynie z organizacji Święta Jabłka i Szarlotki. W tym roku nie było inaczej, gdyż przy świetlicy wiejskiej odbywała się impreza z wieloma atrakcjami dla najmłodszych i występami lokalnych zespołów ludowych.

Dla zgromadzonej publiczności wystąpili: Zespół Ludowy „Strupinianie” oraz Kapela Ludowa „Trzy Dęby z Borówka”.

Natomiast we wnętrzu świetlicy na zgromadzonych czekała prawdziwa rozkosz dla duszy – przepyszne desery, ciasta i wypieki z jabłkami.

– Do tegorocznego konkursu wpłynęło 11 zgłoszeń – podkreśla Joanna Wiraszka, członek Zarządu Stowarzyszenia „Aktywni” z Pawłowa Trzebnickiego dodając: – Wszystkie przygotowane smakołyki były naprawdę bardzo pyszne i estetycznie przygotowane.

Jury w składzie: Dorota Borowiecka – Dyrektor ZS w Prusicach, Małgorzata Syrnyk- Żuk – wicedyrektor ZS w Prusicach, Zbigniew Ziomek - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Prusicach, Czesław Suchacki – Radny Miasta i Gminy Prusice, Katarzyna Jarczewska - Prezes Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz Krystyna Rajzer – mieszkanka Gminy Oborniki Śląskie miało ciężki „orzech do zgryzienia”.

Jak sami podkreślili wszystkie konkursowe wypieki były tak wyśmienite, aż palce lizać. Jednak wybrali te najlepsze. I tym samym w tym roku zwyciężczynią została Grażyna Mazur Stowarzyszenie Koniczynka z Morzęcina Małego, która otrzymała mikser do ciasta. II miejsce zdobyła Ewelina Fajer Stowarzyszenie Aktywni z Pawłowa Trzebnickiego otrzymując blender, a na najniższym stopniu podium znalazła się Pani Ramiączek z Morzęcina Małego, która dostała komplet kawowy. Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnianie. I tym samym IV miejsce zajęła Iwona Wiraszka z Wilkowa, a V miejsce Małgorzata Słota ze Strupiny.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Stowarzyszenie LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Oprócz konkursu na najlepszą szarlotkę w trakcie imprezy trwała loteria fantowa, a także Mieszkańcy Pawłowa Trzebnickiego wręczyli Burmistrzowi Igorowi Bandrowiczowi upieczony przez siebie tort z okazji imienin.

Organizatorami tegorocznej, już czwartej edycji byli: Stowarzyszenie „Aktywni” w Pawłowie Trzebnickim, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Gmina Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

 

Święto Jabłka i Szarlotki to cykliczna impreza Gminy Prusice, która co roku odbywa się w Pawłowie Trzebnickim. W związku z tym Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają w przyszłym roku w październiku ponownie do Pawłowa.

FOTO: LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich

|