„Królowa Bałtyku” w Szkole Podstawowej w Skokowej

Dorota Leń | Środa 27.02.2013 aktualizacja: 27.02.2013, 19:35
W środę 27 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej w Skokowej Zastępca Burmistrza Kazimiera Rusin wzięła udział w akcji pt.„Gmina Prusice czyta dzieciom Szkoły Podstawowej w Skokowej”.

Istotą akcji jest czytanie przez osoby publiczne uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na rozbudzenie u nich potrzeb czytania i w efekcie wychowywanie osób, które dużo, chętnie i sprawnie czytają i dzięki temu radzą sobie z nauką, pracą zawodową i wyzwaniami życia.

 

Wiceburmistrz Kazimiera Rusin  czytała baśń pt.: „Królowa Bałtyku”. Czytanie  odbyło się w trzech etapach w klasach zerowych, 1-3 oraz 4-6. W trakcie czytanej baśni wśród dzieci było zainteresowanie, skupienie i chęć słuchania. Dzieci  po przeczytaniu baśni chętnie opowiadały co zapamiętały oraz  zadawały pytania. 

Wśród uczniów klas starszych  pojawiały się  pytania czy Pani  Burmistrz jako Zastępca Burmistrza ma fajną  pracę, na czym ona polega? Czy lubi tę pracę? Czy chętnie czyta książki oraz baśni. Pani Burmistrz bardzo chętnie udzielała odpowiedzi na pytania dzieciom i zapraszała je wraz z nauczycielami oraz dyrektorem Andrzejem Grzegorzewiczem do Ratusza na wieżę oraz pokazania i udzielenia informacji na czym polega praca w urzędzie. Pomysł spodobał się zarówno gronu pedagogicznemu, jak i panu dyrektorowi, a w szczególności  wszystkim dzieciom.

W zeszłą środę 20 lutego dzieci wraz z baśnią pt. „ Szklana góra” odwiedził  Burmistrz Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach Igor Bandrowicz.  Kolejną osobą, która w najbliższym czasie bo już 6 marca 2013 roku wraz z baśnią  pt.: „Diabeł Rokita” odwiedzi szkołę będzie Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach – Grzegorz Terebun.

 

 

 

Karolina Szachniewicz

|