Koncerty MFMKiO w Gminie Prusice

Dorota Leń | Niedziela 16.08.2015 aktualizacja: 16.08.2015, 18:44
Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Skokowej, Kościół p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie oraz Kościół p.w. Św. Jakuba w Prusicach to miejsca, w których odbędą się na terenie Gminy Prusice koncerty w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

W niedzielę 30 sierpnia 2015 roku rozpoczyna się XXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

I na sam początek pierwszy koncert odbędzie się właśnie na terenie Gminy Prusice, bo w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Skokowej. O godz. 15.30 odbędzie się koncert słowno – muzyczny „Emilii Matce mojej – Jan Paweł II” w wykonaniu Halina Łabonarska – recytacja oraz Robert Grudzień – organy.

Kolejny koncert na terenie Gminy Prusice odbędzie się w niedzielę 20 września 2015 roku o godz. 16.00 w Kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie. Będzie to koncert pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza. „Muzyka dworów Europy” to widowisko połączone z chóru, kwartetu smyczkowego i organów.

Na „deser” wśród koncertów w Gminie Prusice zostaje Koncert Patriotyczny, który odbędzie się w dniu 11 listopada 2015 roku o godz. 11.15  w Kościele Św. Jakuba w Prusicach

Już dzisiaj wszystkich melomanów z Gminy Prusice zapraszamy na koncerty głównie w naszej Gminie:

|