Komunikacja gminna pod koniec marca

Dorota Leń | Piątek 02.03.2012 aktualizacja: 02.03.2012, 11:57
Już pod koniec marca po miesięcznej przerwie ma wrócić komunikacja gminna po Gminie Prusice. Jednak będzie to zupełnie nowa komunikacja, gdyż tym razem przewoźnikiem nie będzie już firma zewnętrzna, tylko Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który do tego będzie miał własnego busa. W miniony wtorek ZGKiM ogłosił przetarg na leasing operacyjny busa – autobusu.

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz po wielu skargach na przewoźnika przez niezadowolonych mieszkańców naszej Gminy podjął decyzję, że razem z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej uruchomi nową Prusicką Komunikację Gminną.

Komunikacja jest wstrzymana od początku lutego. Miała zostać uruchomiona na początku marca. Jednak z powodu dokumentacji przetargowej opóźniło się ogłoszenie przetargu na leasing busa – autobusu. Został on ogłoszony we wtorek 28 lutego. Tym samym komunikacja gminna zostanie uruchomiona dopiero pod koniec marca.

Jak zapewnia Burmistrz, to wszystkie formalności zostaną do tego czasu załatwione.

Bus, który będzie obsługiwany przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej do kominukacji gminnej to tania alternatywa do funkcjonowania po Gminie – podkreśla włodarz dodając: - Taki sposób funkcjonowania komunikacji spowoduje to że bilety również będą w bardzo przystepnej cenie dla wszystkich.

Cena biletu na trasie powinna się kształtować od 2 do 2,50 zł.

Komunikacja Gminna będzie kursować na sześciu trasach. Trasa I to trasa Prusice-Debnica-Krościna Wielka-Pększyn-Piotrkowice-Zakrzewo-Raszowice-Strupina-Górowo-Skokowa-Krościna Wlk.- Dębnica – Prusice. Kurs na tej trasie będzie trwał do godziny czasu. II trasa to: Prusice-Jagoszyce-Budzicz-Łegów-Chodlewko-Skokowa-Borówek-Borów-Brzeźno-Wilkowa-Gola-Prusice. Tutaj kurs będzie trwał 50 minut. Trzecia trasa to 20 minut jazdy z Prusice-Kaszyce Wielkie-Gąski-Kaszyce Wielkie-Prusice. Czwarta trasy trwac również będzie 20 min z Prusice-Wszemirów-Pawłów Trzebnicki-Wszemirów-Prusice. Piąta trasa to, która będzie dojeżdzała do Obornik Śląskich.

- Jest to trasa zrobiona na prośbę rodziców, których dzieci z naszej Gminy dojeżdżają do szkoły w Prusicach – podkreśla Burmistrz dodająć: – Dlatego postanowiliśmy ułatwić im ten dojazd do miejsca edukacji, a także powrót po zakończonych lekcjach.

Ta trasa wygląda następująco: Prusice-Kopaszyn-Świerzów-Oborniki Śląskie. Natomiast Trasa nr 6 to: Prusice-Dębnica-Krościna Wielka-Debnica – Prusice.

Rozkład kursowania na poszczególnych trasach zamieszczamy poniżej:

Informujemy także, że rozkład jazdy nie jest jeszcze ostateczny i mogą w nim zajść zmiany, o których oczywiście będziemy informować.

|