Kobiety uczyły się tajników samoobrony

Dorota Leń | Piątek 29.05.2015 aktualizacja: 29.05.2015, 00:07
W maju bieżącego roku ruszyła kolejna, III edycja nieodpłatnych Zajęć z Samoobrony dla Kobiet pn. „Bezpieczna Prusiczanka” organizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza przy ścisłej współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Prusicach oraz Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy. Głównym założeniem powziętych działań było nie tylko pozbycie się strachu przed ewentualnym atakiem, ale także aktywizacja uczestniczek.

W dniach 18 i 20 maja, grupa mieszkanek Gminy Prusice zdobyły wiedzę dotyczącą podstawowych zasad samoobrony oraz odpowiednich reakcji na zagrożenia.

W nawiązaniu do poprzednich edycji, celem zajęć było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa kobiet, wskazanie wzorców postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, przekazanie praktycznej wiedzy, która może okazać się przydatna w sytuacjach niebezpiecznych.

Asp. Remigiusz Lipnicki z Posterunku Policji w Prusicach- Instruktor Sportów Walki- instruował kobiety jak zablokować pierwszy cios, uwolnić się z chwytu, jaką przyjąć postawę podczas napadu.

Tłumaczył Paniom, że nawet najprostsza reakcja obronna daje zdumiewające rezultaty i może skutecznie odstraszyć napastnika.

Praktyczne zajęcia, stanowiące część działań prewencyjnych pozwoliły kobietom zdobyć podstawowe umiejętności, obronić się przed napastnikiem. Istotą zajęć było odblokowania naturalnych reakcji obronnych w chwili zagrożenia.


Warto podkreślić, że kurs, kolejny raz, został bardzo entuzjastycznie oceniony przez uczestniczki. W związku ze sporym zainteresowaniem oraz potrzebą, w bieżącym roku przewiduje się kolejne edycje Programu „Bezpieczna Prusiczanka”. 

|