Kazania Piotra Skargi u św. Jakuba w Prusicach

Dorota Leń | Niedziela 26.08.2012 aktualizacja: 26.08.2012, 22:13
Już w najbliższą niedzielę 2 września o godz. 16 w Kościele św. Jakuba w Prusicach odbędzie się koncert pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza w ramach XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

XIX edycja Festiwalu jest już po uroczystej inauguracji. Sobotni Koncert Marcina Wyrostka w trzebnickiej Bazylice zgromadził tłumy wielbicieli muzyki kameralnej i organowej, ale nie tylko. Ten fenomenalny koncert to dopiero początek tego co czeka na wszystkich podczas kolejnych koncertach na terenie całego powiatu trzebnickiego, a także oleśnickiego.

 

Już w najbliższą niedzielę Kościół św. Jakuba w Prusicach będzie gościł Annę Romantowską (recytacja) z Kazaniami Piotra Skargi - aktorka, Katarzynę Bochyńską – Wojdył – sopran oraz Roberta Grudnia (organy) .

Suppord przed tak wspaniałymi gwiazdami będzie miał Chór „Vox Domini” z Prusic.

Koncert rozpocznie się o godz. 16 i będzie pod patronatem Burmistrza Gminy Prusice Igora Bandrowicza.

Niedzielny koncert to nie jedyny koncert, który odbędzie się w Gminie Prusice. W niedzielę 30 września w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, na którym wystąpi Katarzyna Stankowska z piosenkami W. Szpilmana „Nie ma szczęścia bez miłości”.

Zapraszamy bardzo serdecznie na wszystkie koncerty w ramach Festiwalu. 

|