Kasztanobranie

Dorota Leń | Wtorek 13.11.2012 aktualizacja: 13.11.2012, 17:34
Na przełomie września i października 2012 roku uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza pod opieką koordynatora, nauczyciela przyrody- Bożeny Tarnowskiej przystąpili do wielkiej zbiórki kasztanów. Do akcji przystąpiło wiele szkół z zachodniej Polski. Pomysłodawcą była firma „Pharmeko” z woj. zachodniopomorskiego.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w ten fantastyczny cel. W myśl hasła że, „ pieniądze leżą na ulicy” dzieciaki z ochotą podjęły wyzwanie. Musieliśmy zebrać minimum 500 kg kasztanów, aby firma mogła przyjechać i je odebrać. W tym celu otrzymaliśmy specjalne worki i instrukcję zbioru jakże cennych owoców. Podstawową motywacją była zapłata. Za kilogram zebranych kasztanów otrzymaliśmy 40 groszy. Ponadto każdy uczeń zaangażowany w akcję otrzymał szóstkę z przyrody i wzorowe zachowanie. Jak się okazało w zbiórkę włączyli się ochoczo rodzice. Pomagali przede wszystkim w dostarczeniu ciężkich worków na teren szkoły,  ale także przy ich zbieraniu. W załadunku kasztanów pomagali natomiast chłopcy z  prusickiego gimnazjum. W wyniku zakończenia akcji okazało się że, zebraliśmy prawie 1200 kg. BRAWO!!!!!!!!!

W ten sposób uczniowie klas 4-6 zapracowali sobie na wyjazd do Wrocławia, który odbędzie się 16 listopada 2012 roku w godzinach popołudniowych. Szkoda tylko, że  zebrana kwota wystarczy na pokrycie kosztownego autokaru. Mimo tego, będziemy się dobrze bawić. Pójdziemy do kina, na zakupy w galerii i odwiedzimy tradycyjnie Mc Donalds.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom oraz ich Rodzicom.

Bożena Tarnowska

 

|