Kameralnie i organowo w Pawłowie Trzebnickim

Dorota Leń | Sobota 28.09.2013 aktualizacja: 28.09.2013, 18:29
Anna Pietrzak, The Filmharmony Quartet oraz Julieta Gonzalez Springer, to artyści, którzy wystąpili 8 września 2013 roku w Kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim w ramach XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

W ostatni weekend sierpnia w Bazylice Św. Jadwigi w Trzebnicy koncertem Krzesimira Dębskiego rozpoczęła się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu została dofinansowana ze środków Województwa Dolnośląskiego, a także w ramach „Małych Projetów” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca oraz Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego JEks ks. Józefa Kupnego. Patronat Regionalny nad Festiwalem objął wieloletni przyjaciel Festiwalu Poseł na Sejm Rzeczypospolite Polskiej Marek Łapiński.

 

Organizatorem tegorocznej edycji, tak samo jak poprzedniej jest specjalnie powołana Kapituła Organizacyjna na czele której stoi Jan Buczek – twórca i organizator Festiwalu w latach 1994 – 2010. W skład Kapituły wchodzą: marszałek województwa, starostowie powiatów oraz  włodarze gmin, w których odbywają się koncerty festiwalowe, m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, a także księża.

Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Robert Grudzień, zaś Dyrektorem Organizacyjnym Dominika Łasica ze Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

W ramach festiwalu trzy koncerty zaplanowano na terenie Gminy Prusice. Jeden z nich odbył się w niedzielę 8 września br. w Kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Anna Pietrzak - gitara, The Filmharmony Quartet oraz gościnnie Julieta Gonzalez Springer – kastaniety.

 

Kolejny koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 września w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie. Artystami tego wydarzenia będą Georgij Agratina (fletnia pana, cymbały) oraz Robert Grudzień – organy z programem „Muzyczna Ballada Europy”.

 

Trzeci koncert w ramach XX edycji Festiwalu MKiO w Prusicach odbędzie się w niedzielę 13 października 2013 roku o godz. 16 w Kościele św. Jakuba w Prusicach. Koncert będzie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza. Wystąpi Fluent Ensemble (akordeon + saksofon) z programem „Muzyczna podróż”.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

FOTO: facebook MFMKiO

|