„JELEŃ NIE LEŃ – ZMIEŃ SWÓJ REGION”

Dorota Leń | Poniedziałek 22.04.2013 aktualizacja: 23.04.2013, 08:00
W piątek 19 kwietnia 2013 r. w Pałacu w Pakoszowie odbyła się Konferencja pn. „JELEŃ NIE LEŃ – ZMIEŃ SWÓJ REGION”, w której wzięły udział Zastępca Burmistrza Pani Kazimiera Rusin oraz pracownik UMiG Małgorzata Słota. Uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym, który poprowadzili doświadczeni eksperci.

 

 

 

Odbyły się dwa wystąpienia:

  1.           1.         „Przedsiębiorczość społeczna w edukacji. Problemy i wyzwania” – wystąpienie dr hab. Alicja Szerląg, prof. nadzwyczajny, Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Wrocławski,
  2.           2.         „Czy rynek pracy wychodzi na prostą? Przedsiębiorczość społeczna szansą na aktywność młodych”, wystąpienie Szymon Surmacz, Stowarzyszenie Obywatele Obywatelom z Łodzi.

Następnie po krótkiej przerwie uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy warsztatowe: eko-warsztat – rzeczy nie do śmieci, partnerstwo a produkt w regionie, ekonomia społeczna w edukacji.  Podczas warsztatów można było się zapoznać z technikami renowacji, możliwościami nowego podejścia do projektowania i tworzenia przedmiotów codziennego użytku, korzyści z zawiązywania partnerstw wokół produktów regionalnych,  a także zagadnieniami związanymi z edukacją społeczną.

 

Na zakończenie konferencji odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród laureatom Konkursu Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2012. Laureatami zostali:

Kategoria 1 „Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2012” –  PANATO Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna z Wrocławia

Kategoria 2 „Dolnośląski Produkt Lokalny 2012”Maciejowy Sad – gospodarstwo produkujące naturalne soki

Kategoria 3 „Dolnośląski Filantrop Roku 2012” - firma „O.P.S.O.” Sp. z o.o

Kategoria 4 „Dolnośląski Samorząd lub Partnerstwo 2012”Gmina Oborniki Śląskie

 

Małgorzata Słota

FOTO: LGD

|