Impreza integracyjna LGD w Borówku

Dorota Leń | Poniedziałek 23.12.2013 aktualizacja: 23.12.2013, 21:31
W piątek 20 grudnia 2013 roku do Chaty Borówka w Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych przybyli mieszkańcy z terenu całego LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich, za sprawą imprezy integracyjnej.

W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście. Na imprezę przybył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz. Gminę Prusice reprezentował Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Sekretarz MiG Prusice Grzegorz Terebun, Skarbnik MiG Prusice Konrad Buczek, Przewodniczący Rady MiG Prusice Zbigniew Ziomek, radny powiatowy Sławomir Zarentowicz oraz pracownicy urzędu, oraz członkowie Zarządu, Rady i Stowarzyszenia LGD reprezentujący Gminę Prusice.

 

W związku z tym, że impreza miała miejsce właśnie na terenie naszej Gminy Burmistrz Igor Bandrowicz podczas otwarcia podziękował Członkowi Zarządu Włodzimierzowi Chleboszowi za ponowne odwiedziny w Borówku, wręczył upominek i pamiątkowy kalendarz oraz zaprosił do Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach.

 

Podczas imprezy Prezes LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich Katarzyna Jarczewska przedstawiła nowego kierownika biura Panią Ewę Rogowską, która swoją pracę rozpocznie wraz z nowym rokiem.

 

W programie imprezy miały miejsce również: premiera filmu LGD, prezentacje wsi tematycznych oraz wypraw odkrywców, występ Kapeli Ludowej „Trzy Dęby z Borówka” oraz wyniki i rozdanie nagród w konkursie na najlepszą wycieczkę po Kocich Górach.

Tutaj warto podkreślić, że 2. miejsce przypadło mieszkance naszej Gminy, a dokładnie Skokowej – Agacie Beszczyńskiej, która zaplanowała 6-dniową wyprawę po terenie LGD. Nagrodą był dyplom i czek na 600 zł do wykorzystania na zakup nagrody rzeczowej.

Panująca atmosfera w Borówku była niesamowita, a całość dopełniał wyśmienity poczęstunek przygotowany przez Mieszkańców Borówka oraz Stowarzyszenie „Koniczyna z Morzęcina Małego”. 

|