III Bieg Trzech Wież już 22 czerwca 2013 roku. Czas ucieka więc pora się zapisać!!!

Dorota Leń | Poniedziałek 03.06.2013 aktualizacja: 03.06.2013, 20:48
Już w sobotę 22 czerwca 2013 roku o godz. 16 w Prusicach odbędzie się III Bieg Trzech Wież. Impreza sportowa w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko biegaczy z powiatu trzebnickiego i województwa dolnośląskiego, ale również z całej Polski i zagranicy. W tym roku wszystkich zainteresowanych aktywnym trybem życia i bieganiem zachęcamy już dzisiaj do zapisywania się na III Bieg Trzech Wież na stronie www.bieg.prusice.pl w zakładce Bieg główny – Rejestracja biegu. Nowością jest to, że biegacze z Powiatu Trzebnickiego nie ponoszą opłaty startowej.

Wiadomo, że bieganie to samo zdrowie o czym każdy sportowiec doskonale wie. I tym samym my zachęcamy bardzo serdecznie do uprawiania tej dyscypliny sportu, a także czynnego trenowania, a co za tym idzie do wystartowania w III Biegu Trzech Wież, który odbędzie się w ramach III Dni Prusic.

W II Biegu Trzech Wież w Prusicach w 2012 roku wystartowało ok. 260 uczestników, a to dwa razy więcej niż w 2011 roku. Biegacze byli nie tylko z Gminy Prusice czy też powiatu trzebnickiego, ale głównie z całej Polski i zagranicy. I to właśnie zwycięzcami okazali się obcokrajowcy.  

W tym roku wszyscy biegacze i zapaleńcy aktywnego trybu życia swoich sił będą mogli spróbować w sobotę 22 czerwca o godz. 16.00. na trasie 10 km ulicami miasta Prusice o nawierzchni asfaltowej i brukowej. Jest to trasa składająca się z dwóch pętli po 5 km. Start i meta biegu będą miały miejsce na prusickim Rynku. Zawodników obowiązuje limit pokonania trasy – 90 minut.

Celem III Biegu Trzech Wież jest przede wszystkim popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, zdobywanie nowych jej zwolenników, ale także integracja środowiska biegaczy i promocja Miasta i Gminy Prusice.

Bieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn od 16 roku życia. Wszyscy biegacze będą rywalizowali w kategoriach wiekowych. Jeśli chodzi o mężczyzn to przewidziano siedem kategorii. Natomiast kobiety mogą startować w sześciu kategoriach. Dokładne informacje na ten temat można przeczytać wREGULAMINIE III BIEGU TRZECH WIEŻ.

 

Zawodnicy z terenu Powiatu Trzebnickiego zwolnieni są z opłaty startowej. Dla pozostałych uczestników opłata startowa za udział w biegu wynosi 30 zł w momencie, gdy uczestnik zgłosi się do 14 czerwca 2013 roku. Po tym terminie i w dniu biegów zawodnicy zapłacą za udział w biegu 40 zł.

Każdy uczestnik otrzyma: zimny napój, medal, koszulkę, numer startowy oraz posiłek po biegu.

Opłatę startową należy przekazać na konto GOKiS P-ce 67 9583 1019 0200 1078 2002 0001

Dla najlepszych biegaczy i zwycięzców czekają oczywiście nagrody finansowe dla mężczyzn i kobiet: I mce-700zł,; II mce-500 zł, III mce-300 zł. Natomiast w kategoriach wiekowych będą przyznawane za I-III miejsca nagrody rzeczowe.

Wśród wszystkich uczestników Biegu zostaną rozlosowane interesujące nagrody, gdzie nagrodą główną będzie TABLET.

Na pierwszych 10 zawodników z terenu Powiatu Trzebnickiego czekają również nagrody rzeczowe. 

Wszystkie informacje dotyczące uczestnictwa w III Biegu Trzech Wież można znaleźć w REGULAMINIE.

Więcej na: www.bieg.prusice.pl

|