I Powiatowy Harcerski Rajd na Orientację

Dorota Leń | Wtorek 10.04.2012 aktualizacja: 10.04.2012, 20:38
W niedzielę 22 kwietnia br. Stowarzyszenie BIKE FAMILY TEAM zaprasza na ‘Rajd na orientację szlakiem prusickich Rozbójników”. Dla zainteresowanych czekają zarówno trasy piesze, jak i trasy rowerowe.

– Mało kto wie, że ród Kurzbach, osadzony w XVI wieku przez Kazimierza Jagiellończyka, króla Czech, przyczynił się w zasadniczym stopniu do ukształtowania i rozwoju północnych rubieży Dolnego Śląska, między innymi zakładając i rozbudowując stawy milickie (religijni dolnoślązacy jedli sporo ryb, hodowla stanowiła źródło niezłych dochodów), remontując, rozbudowując kościoły czy fundując ich wyposażenie. Ród Kurzbach jest znany ze szczególnie sprawnej polityki zaopatrywania własnego państewka. Nie cofa się przed grabieżą, rozbojem i małymi podbojami – podkreślają Organizatorzy Kurzbach Tropy dodając: – Szlakiem tych jakże ciekawych postaci poprowadzimy nasze małe wyprawy w poszukiwaniu lampionów Wink. Planujemy dwie trasy piesze (lekka i wyrypa) i trasę rowerową (ok 40 km). Oczywiście można je przebyć w dowolny sposób :).

W programie dnia przewidziano również programie ciepły posiłek po rajdzie (grochówczeka wojskowa), ognisko, upominki, konkurs (a jakże) i przede wszystkim doskonała zabawa.

Więcej szczegółów można znaleźć na: www.sbft.pl/kurzbach

|