I po Andrzejkach...

Dorota Leń | Sobota 08.12.2012 aktualizacja: 08.12.2012, 17:19
28 listopada 2012 r. uczniowie klas 6 Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach gościli w progach Zespołu Szkół szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Skokowej i Piotrkowicach, aby wspólnie spędzić wieczór andrzejkowy.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego występu, w trakcie którego zebrani goście mogli dowiedzieć się, skąd wywodzi się tradycja Andrzejek i na czym one polegają. Głos zabrała również gospodyni Zespołu Szkół w Prusicach, pani dyrektor Dorota Borowiecka, która zachęciła wszystkich do poczęstunku i wspólnej zabawy, którą poprowadził dj. Tomek Butrak.

Ten magiczny wieczór nie mógł się odbyć bez wróżb andrzejkowych. Największym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku, popularne były również serduszka, z wypisanymi imionami dziewcząt i chłopców. Można było również powróżyć sobie ze szpilek i kości do gry, które odkrywały najbliższą przyszłość. Każdy otrzymał cukierka  skrywającego przepowiednię.

Atrakcją wieczoru była zabawa przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skokowej, która polegała na tym, że należało usiąść na balon i przebić go, aby znaleźć zadanie do wykonania. Oprócz szóstoklasistów w konkurencji brały udział wychowawczynie, co wzbudziło ogromny entuzjazm wśród zebranych.

Na uczestników czekał również słodki poczęstunek – chipsy, napoje, paluszki oraz ciasta, które upiekli rodzice szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Prusicach.       

Impreza, która miała służyć integracji szóstoklasistów ze szkół w Prusicach, Skokowej i Piotrkowicach, niewątpliwie spełniła swoja rolę, ponieważ uczniowie świetnie się bawili, nawiązali bliższe kontakty i znajomości, które zaowocują we wrześniu.

Nad przebiegiem zabawy czuwały wychowawczynie poszczególnych klas, opiekunki Samorządu Uczniowskiego Sztubacy oraz dyrektorzy szkół.

 

Anna Karczowska, Dorota Powązka-Baranowska

|