I kolejka halówki w Prusicach

Dorota Leń | Poniedziałek 17.12.2012 aktualizacja: 17.12.2012, 20:54
W niedzielę 16 grudnia 2012 roku na Hali Sportowej w Prusicach rozegrana została I kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej. Do turnieju zgłosiło się osiem zespołów – Orzeł Prusice Seniorzy, Orzeł Prusice Juniorzy, FC Wszemirów, Samorządowcy, Błękitni Pawłów Trzebnicki, Ministranci Żmigród, Riki Tiki Adamczyki oraz LKS Dolpasz Skokowa. Mecze rozgrywane są co niedzielę według terminarza stworzonego przez organizatora.

I tak w pierwszej kolejce spotkań w pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęli Samorządowcy z Juniorami z Prusic, prowadzonymi przez Kamila Szydełkę. Jak się później okazało sam trener Juniorów został „katem” samorządowców aplikując im 3 bramki. Do tego po dwa trafienia dołożyli Krzysztof Grys i Marut i samorządowcom nie pomogły bramki Bandrowicza, Kikuta i Brodali.

Samorządowcy – Orzeł Prusice Juniorzy 3:9 (1:3)
Samorządowcy: Bandrowicz, Kikut, Brodala
Orzeł: Szydełko x3, Krzysztof Grys x2, Marut x2, Małczak, Grech

W drugim meczu tego dnia zmierzyły się pierwsza i druga drużyna zeszłorocznej Ligi – Orzeł Prusice i FC Wszemirów. Wszemirów okazji do rewanżu upatrywał w krótkiej ławce rezerwowych Orła. Jednak Prusiczanie od początku meczu chcieli pokazać, że „tanio skóry nie sprzedadzą”. Kilka składnych akcji, dwie niesamowite obrony i do przerwy 3:1 prowadzą gospodarze. Jednak w przerwie na twarzach zawodników Orła widać zmęczenie. Prusiczanie jednak odparli ataki zawodników Wszemirowa i „dowieźli” prowadzenie do syreny końcowej.

FC Wszemirów – Orzeł Prusice Seniorzy 3:5 (1:3)
Wszemirów: Bednarz x2, Kołodziej
Orzeł: Katra x2, Adamczyk, Gierc, Wiraszka

Kolejny mecz i kolejne emocje, tym razem dzięki Adamczykom i Ministrantom. Mecz niesamowicie wyrównany, bramka za bramkę, akcja za akcję. Do przerwy remis 2:2. I wszystko ma rozstrzygnąć w drugiej połowie. W tej lekką przewagę uzyskują Adamczyki. Łapią oni jednak 5 faul i na 4 minuty przed końcem Jasłowski z przedłużonego karnego strzela 5 bramkę dla Ministrantów i jest 6:5 dla Riki Tiki. Ministranci atakują zacieklej chcąc doprowadzić do remisu, Adamczyki groźnie kontratakują. Na 4 sekundy przed końcem nie potrzebny faul Adamczyków i kolejny karny dla zawodników ze Żmigrodu. Do piłki kolejny raz podchodzi Jasłowski jednak tym razem broni Suchacki i koniec spotkania.

Ministranci Żmigród – Riki Tiki Adamczyki 5:6 (2:2)
Ministranci: Jasłowski, Kowal, Chabiński, Wacyra
Riki Tiki:Gryz x2, Gajewski, Garncarz, Zdybel, Krajewski

W ostatnim meczu tego dnia Błękitni zmierzyli się z Dolpaszem. Ten mecz to popis gry Konopackiego. Praktycznie w pojedynkę rozgromił Pawłów Trzebnicki aplikując im 8 bramek.

Błękitni Pawłów Trzebnicki – LKS Dolpasz Skokowa 3:15 (1:7)
Błękitni: Parysek, Krystian Jajko, Mróz
Dolpasz: Konopacki x8, Jankowiak x3, Kozal, Hliwa, Dzik, Kaczałko