Goście z Laudenbach w Prusicach

Dorota Leń | Niedziela 27.07.2014 aktualizacja: 27.07.2014, 15:57
Biesiada w Chacie Borówka na Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku, zwiedzanie Świdnicy oraz Zamku Książ w Wałbrzychu wraz z przewodnikiem w języku niemieckim, uczestnictwo w IV Dniach Prusic, uroczysta Msza Św. w Kościele Św. Jakuba w Prusicach, obejrzenie tumby Haitzfelda, wejście na wieżę widokową Ratusza, Pałac w Brzeźnie, zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem oraz na koniec zobaczenie naszej Multiteki i Prusickiego Centrum Fitness to niektóre z wielu atrakcji, które zobaczyli nasi przyjaciele z Laudenbach goszczących w Prusicach od 20 do 23 czerwca 2014 roku.

Przyjaźń między Prusicami, a Laudenbach w Niemczech trwa od 10 lat. Spotkania odbywają się co dwa lata na zmianę. W maju 2012 roku to Gmina Prusice gościła w Laudenbach, a w tym roku w czerwcu Niemcy odwiedzili nas.

Naszych przyjaciół z Niemiec uroczyście powitali w piątek pod Zespołem Szkół w Prusicach Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek wraz z radnymi, dyrekcja szkoły wraz z uczniami, kapela ludowa „Trzy Dęby” z Borówka oraz rodziny przyjmujące naszych gości. Podczas przywitania władze Laudenbach przekazał z okazji 10 – letniej przyjaźni prezent, było to prezent dla Zespołu Szkół w Prusicach – tablica multimedialna.

Na gości podczas tych czterech dni czekało wiele atrakcji: biesiada w Chacie Borówka na Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku, zwiedzanie Świdnicy oraz Zamku Książ w Wałbrzychu wraz z przewodnikiem w języku niemieckim, uczestnictwo w IV Dniach Prusic, uroczysta Msza Św. w Kościele Św. Jakuba w Prusicach, obejrzenie tumby Haitzfelda, wejście na wieżę widokową Ratusza, Pałac w Brzeźnie, zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem oraz na koniec zobaczenie naszej Multiteki i Prusickiego Centrum Fitness

Goście byli zachwyceni ilością atrakcji, które Władze Gminy Prusice dla nich przygotowali. Jak sami podkreślili na pożegnanie, już dzisiaj musimy pomyśleć, czym Was za dwa lata zaskoczymy.

 

Kolejne spotkanie między Prusicami – Laudenbach już w 2016 roku.  

|