Gminny Turniej Tenisa

Dorota Leń | Poniedziałek 15.10.2012 aktualizacja: 16.10.2012, 09:32
W niedzielę 14 października 2012 na kortach Gradi Golf Club w Pałacu w Brzeźnie odbył się finał Prusickiej Ligi Tenisa Ziemnego.

Przypomnijmy, że w sierpniu i wrześniu zawodnicy, którzy zgłosili się do ligi zostali podzieleni na dwie grupy i tam rozgrywali swoje mecze systemem każdy z każdym. Najlepsze czwórki awansowały do turnieju finałowego, który odbył się w minioną niedzielę.


W finale grano systemem pucharowym (przegrywający odpada) według zestawienia zwycięzca grupy A z czwartym zawodnikiem grupy B, drugi zawodnik grupy A z trzecim zawodnikiem grupy B, itd.
I tak pary ćwierćfinałowe wyglądały następująco: Konopacki – Leśniak, Tracichleb – Terebun, Bandrowicz – Grzyb, Czuczoła – Grzegorzewicz.

Po rozegraniu ćwierćfinałów o wejście do finału rywalizowali Konopacki z Czuczołą i Tracichleb z Bandrowiczem. Zwycięsko z pojedynków wyszli Czuczoła z Tracichlebem, a Bandrowicz rozegrał emocjonujący pojedynek z Konopackim, którego zwycięzcą został ten drugi.


Zwycięzcą Ligi Tenisa Ziemnego został Ksiądz Proboszcz Kazimierz Czuczoła – proboszcz parafii w Skokowej, który okazał się niezwyciężony podczas wszystkich meczów Ligi. 


Każdy z uczestników turnieju finałowego dostał pamiątkowe nagrody, a tak prezentowała się klasyfikacja końcowa Ligi Tenisa Ziemnego w Gminie Prusice:
1. Kazimierz Czuczoła
2. Arkadiusz Tracichleb
3. Artur Konopacki
4. Igor Bandrowicz
Miejsca od 5 do 8:

- Kamil Leśniak,

- Grzegorz Terebun,

- Paweł Grzyb,

- Andrzej Grzegorzewicz.

 

Kamil Leśniak

|