Gmina Prusice reprezentowała Powiat Trzebnicki na Dożynkach Wojewódzkich w Strzegomiu

Dorota Leń | Wtorek 23.09.2014 aktualizacja: 23.09.2014, 20:31
W dniu 14 września 2014 r. Sołectwo Pawłów Trzebnicki oraz Zespół Ludowy „Górale z Pienin” z Krościny Wielkiej uczestniczyli w wojewódzkich dożynkach, których w tym roku gospodarzem było miasto Strzegom.

Msza Święta w Bazylice Strzegomskiej, następnie przemarsz  korowodem dożynkowym na strzegomski Rynek  oraz prezentacja wieńców podczas obrzędu żniwno - dożynkowego miały niepowtarzalny charakter i urok.

Każda z delegacji zaprezentowała się pięknie i niepowtarzalnie. Wieńce były urodziwe, kunsztownie i  pracochłonnie wykonane, nasz także prezentował się okazale.

 

Prezentacja i „ośpiewanie” nie zostało niezauważone, podkład muzyczny wykonał Zespół Boduszki z Siemianic, a tekst przyśpiewek przygotowanych przez Góralki z Krościny Wielkiej o naszym młodym, urodziwym i życzliwym Burmistrzu sprawił, że dożynkowi goście chcieli go osobiście poznać.

Po naszej prezentacji mieliśmy także pytania o płytę, więc życzymy naszym Góralkom jak najszybszego jej wydania.

Z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt komisji oceniającej wieńce, gdyż mieli bardzo trudne zadanie.

Na 23 wieńce uplasowaliśmy się na 7 pozycji i otrzymaliśmy wyróżnienie z czego jesteśmy bardzo dumni.

Dziękujemy Staroście Robertowi Adachowi za zgłoszenie naszej reprezentacji i użyczenie transportu do wieńca oraz Burmistrzowi Igorowi Bandrowiczowi oraz Pani Wiceburmistrz Kazimierze Rusin za wszelką pomoc i wsparcie.

To nie stroje ludowe, w których było bogactwo, a żółte koszulki z logo Prusic najbardziej wyróżniały naszą delegację. Uczestnictwo w tej pięknej ceremonii było dla nas dużym przeżyciem, a zobaczenie z bliska  najpiękniejszych  wieńców województwa dolnośląskiego jest inspiracją do tworzenia w przyszłości wyjątkowych żniwnych koron.

                                                                                                 Przygotowała: Joanna Wiraszka

 

Inne relacje  z dożynek wojewódzkich na stronach :                                                                                     

www.strzegom.pl

www.umwd.dolnyslask.pl

|