GMINA PRUSICE NOMINATEM DOLNOŚLĄSKIEGO KLUCZA SUKCESU

Dorota Leń | Piątek 21.06.2013 aktualizacja: 21.06.2013, 00:08
Miło nam poinformować, że Gmina Prusice została Nominatem XVII edycji „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” za rok 2012 w kategorii najbardziej gospodarna gmina miejska i wiejsko – miejska. Dyplom i nagrodę z rąk Wicewojewody Dolnośląskiej Ewy Mańkowskiej w czwartek 20 czerwca 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odebrała Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Kazimiera Rusin.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to najwyższe regionalne wyróżnienie, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jak podkreślają pomysłodawcy konkursu jest to cenione godło promocyjne, a laureaci szczycą się zdobyciem Dolnośląskiego Klucza Sukcesu.

W poniedziałek 10 czerwca 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego miało miejsce posiedzenie Kapituły Konkursu Dolnośląski Klucz Sukcesu, na czele której stoi Przewodniczący – dr Bogdan Cybulski, Doradca Prezydenta Wrocławia.

Na posiedzeniu kapituły wybrano czterech Nominatów w kategorii gospodarna gmina miejska i wiejsko – miejska. W gronie nominowanych znalazła się Gmina Prusice, Gmina Radków, Gmina Strzegom i Gmina Środa Śląska. Kandydatura naszej Gminy do konkursu została zgłoszona przez Stowarzyszenie Prusiczanin.

Podczas uroczystej Gali wręczono nominację i Klucze Sukcesu Laureatom XVII edycji. Gmina Prusice została Nominatem w swojej kategorii, zaś zwyciężyła Gmina Środa Śląska.

 

– Nominacja w tak prestiżowym konkursie jak Dolnośląski Klucz Sukcesu to dla naszej Gminy wielki sukces i docenienie dotychczasowej pracy naszego samorządu. Wspaniale było znaleźć się w czwórce najlepszych obok takich samorządów jak: Środa Śląska, Strzegom i Radków – podkreśliła po uroczystej gali Zastępca Burmistrza Kazimiera Rusin dodając: – Gminie Prusice jako małej Gminie jest trudniej konkurować z tak dużymi miastami jak Środa Śląska czy Strzegom. Jednak ta nominacja motywuje nasz do dalszej pracy i kolejnych inwestycji. Warto w tym miejscu podkreślić, że nominacja Gminy Prusice i nominacja Gminy Wisznia Mała w kategorii gmin wiejskich to podwójny sukces dla powiatu trzebnickiego.


Uroczysta gala została uświetniona wspaniałymi występami zespołów i członków sekcji działających przy ośrodku kultury w Kątach Wrocławskich. 

|