Gmina Prusice EKO GMINĄ województwa dolnośląskiego

Dorota Leń | Poniedziałek 04.06.2012 aktualizacja: 04.06.2012, 19:10
Gmina Prusice została laureatem w rankingu TAURON EKO GMINA 2012. Tytuł lidera województwa dolnośląskiego w działaniach proekologicznych odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz i Wiceburmistrz Kazimiera Rusin podczas III Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy.

TAURON Polska Energia postanowił stworzyć ranking najbardziej ekologicznych gmin w Polsce. Znaczącym kryterium był zakres podejmowanych działań o charakterze ekologicznym, obejmującym aż 71 różnych rodzajów aktywności.

Liderzy województw wyłonieni zostali na podstawie rankingu przeprowadzonego na przełomie 2011 i 2012 roku. Do prawie trzech tysięcy gmin i powiatów rozesłano wówczas zapytania o działalność proekologiczną. Z uzyskanych informacji powstał wspomniany ranking, na czele którego w województwie dolnośląskim uplasowały się Prusice.

Uroczystość rozdania nagród, w której uczestniczył Igor Bandrowicz Burmistrz Miasta i Gminy Prusice oraz Kazimiera Rusin jego Zastępca odbyła się  w środę 30 maja br. w Teatrze Miejskim w Świdnicy. 

Kamil Leśniak

|