Gmina będzie inwestować w najmłodszych

Paweł Grzyb | Piątek 17.02.2012 aktualizacja: 02.03.2012, 11:01
Plac zabaw przy ul. Rzemieślniczej w Prusicach
Plac zabaw przy ul. Rzemieślniczej w Prusicach / UMiG Prusice
Na wiosnę place zabaw dla dzieci w Chodlewku i w Prusicach na ul. Rzemieślniczej zostaną wyremontowane i uzupełnione o nowe urządzenia dla najmłodszych.

Nie odkryciem jest fakt że dzieci to przyszłość naszego społeczeństwa, dlatego też Gmina Prusice postanowiła inwestować w najmłodszych w naszym rejonie.

W najbliższym czasie dwa place zabaw: w Chodlewku i przy ul. Rzemieślniczej w Prusicach zostaną wyremontowane i uzupełnione o nowe urządzenia dla najmłodszych – podkreśla włodarz Gminy Burmistrz Igor Bandrowicz.

Na placu zabaw w Chodlewku zostanie zamontowane pięć urządzeń zabawowych dla dzieci: karuzela, mostek łańcuchowy, huśtawka, zestaw rekreacyjny „Maja”, oraz urządzenie ruchowe „młynek”. Ponadto zostanie zamontowana tablica do kosza oraz piłko-chwyt długości 45 m, zabezpieczający wypadanie piłki na drogę.

Jeśli chodzi o drugi plac zabaw, który zostanie wyremontowany, to plac w Prusicach na ul. Rzemieślniczej. Zostaną tutaj zdemontowane stare urządzenia (zestaw ze zjeżdżalnią, urządzenie sprawnościowe, drążki, huśtawka pojedyncza i podwójna), a na ich miejsce zostaną zamontowane: bujak na sprężynie, karuzela krzyżakowa, huśtawki oraz zestaw zabawowy. Poprawiona będzie również nawierzchnia na placu zabaw, a także zostanie naprawione ogrodzenie.

Każda z inwestycji kosztować będzie po 36 tys. zł. Koszt ten zostanie pokryty z budżetu Gminy Prusice.

Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec marca 2012 roku, a co za tym idzie na wiosnę dzieci będą miały nowe miejsca, gdzie będą mogły korzystać i bawić się na bezpiecznych placach zabaw.

|