Finaliści Turnieju o Puchar Burmistrza są już znani!

Dorota Leń | Niedziela 22.07.2012 aktualizacja: 22.07.2012, 22:27
Sparta Wszemirów, Dolpasz Skokowa (zeszłoroczny zwycięzca) i Sybes Strupina to trzy drużyny finałowe, które w następną sobotę 28 lipca o godz. 15 na boisku sportowym we Wszemirowie będą walczyć o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza.

Dwa dni, dwa boiska, dwie grupy finałowe,  pięć drużyn  i cztery rozegrane mecze eliminacyjne to podsumowanie weekendowej walki o miejsce w finale w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice. Zwyciężyli najlepsi i dołączyli do będącej w nim bez eliminacji drużyny gospodarzy – Sparty Wszemirów.

Sobota dla zeszłorocznych zwycięzców

W sobotnie przedpołudnie na Stadionie Sportowym w Prusicach odbyły się trzy mecze grupy I, w której znajdowały się takie drużyny jak: A-klasowy Orzeł Prusice, „Okręgowy” Dolpasz Skokowa i skokowscy Oldboy’e.

W pierwszym spotkaniu Dolpasz Skokowa strzałami Pawła Janusa i Igora Gajewskiego pokonał Orzeł Prusice 2:0 i nie mając chwili oddechu w drugim meczu zmierzył się z drużyną skokowskich Oldboy’i pokonując ich 4:1.

Gole dla Skokowian strzelili Patryk Szabelkowski, Michał Jankowiak, Wojciech Płatek oraz Wojciech Dzik, zaś bramkę dla Oldboy’ów zdobył Igor Bandrowicz.

W ostatnim starciu zmierzyły się prusickie Orły, które dwoma strzałami Sebastiana Łazebnego i po jednym Krzysztofa Gierca oraz Kamila Szydełki pokonały Oldboy’ów 4:1. Dla tych ostatnich bramkę zdobył Jarosław Kiepul.

I tym samym z wynikiem 6 pkt. do finału awans sobie zapewnili piłkarze Dolpaszu Skokowa, a nawiasem mówiąc ubiegłoroczni zwycięzcy Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice.

WYNIKI MECZOWE

  1. DOLPASZ SKOKOWA – ORZEŁ PRUSICE 2:0 (Paweł Janus, Igor Gajewski)
  2. DOLPASZ SKOKOWA – DOLPASZ OLDBOY’S SKOKOWA 4:1 (Patryk Szabelkowski, Michał Jankowiak, Wojciech Płatek, Wojciech Dzik – Igor Bandrowicz)
  3. ORZEŁ PRUSICE – DOLPASZ OLDBOY’S SKOKOWA 4:1 ( Sebastian Łazebny x2, Krzysztof Gierc, Kamil Szydełko – Jarosław Kiepul)

 

KLASYFIKACJA PUNKTOWA I GRUPY:

  1. DOLPASZ SKOKOWA – 6 pkt.
  2. ORZEŁ PRUSICE – 3 pkt.
  3. DOLPASZ OLDBOY’S SKOKOWA – 0 pkt.

 

Niedziela dla Sybesu

W niedzielne popołudnie na Boisku Sportowym w Pawłowie Trzebnickim spotkały się dwie drużyny II grupy eliminacyjnej w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza: C – klasowi Błękitni Pawłów Trzebnicki i B- klasowa Sybes Strupina.

Jak się okazało po dwóch połowach lepsi na boisku okazali się goście ze Strupiny pokonując Gospodarzy wynikiem 6:2 i awansując do ścisłej trójki finałowej.

WYNIK MECZOWY:

  1. SYBES STRUPINA – BŁĘKITNI PAWŁÓW TRZEBNICKI 6:2

 

KLASYFIKACJA PUNKTOWA II GRUPY:

  1. SYBES STRUPINA – 3 pkt.
  2. BŁĘKITNI PAWŁÓW TRZEBNICKI – 0 pkt.

Zmagania grupowe już za nami, a rywalizacja finałowa przed nami. W najbliższą sobotę 28 lipca o godz. 15 na boisku sportowym we Wszemirowie zostanie rozegrany finał. O tym kto zostanie zwycięzcą i czy Dolpasz Skokowa obroni zeszłoroczny Puchar dowiemy się już za tydzień.

Wszystkich sympatyków prusickich drużyn sportowych, jak i piłki nożnej zapraszamy do Wszemirowa. 

|