EvEntus otrzymał wyróżnienie w Obornickiej Zimie Artystycznej

Dorota Leń | Niedziela 04.03.2012 aktualizacja: 04.03.2012, 13:31
Zespół Eventus podczas finału Obornickiej Zimy Artystycznej
Zespół Eventus podczas finału Obornickiej Zimy Artystycznej / Fundacja Jabal WJ
Zespół EvEntus pochodzący z Kaszyc Wielkich wystąpił podczas sobotniego finału Obornickiej Zimy Artystycznej w Obornickim Ośrodku Kultury. Zespół mimo, że nie znalazł się na podium, to odniósł wielki sukces otrzymując wyróżnienie i dyplom.

Przypomnijmy, że zespół EvEntus z Kaszyc Wielkich powstał w lutym 2010 roku w Prusicach. Jak mówią sami muzycy, historia ich zespołu jest skromna.

– Zespół powstał z inicjatywy Damiana Jakubiaka (gitara,wokal) oraz Pawła Krępskiego (perkusja). Nazwa zespołu pochodzi ze słownika łacińskiego i ma wiele znaczeń, lecz najważniejszym jego tłumaczeniem jest słowo 'eventus' (z łac. ,,wynik") – mówią sami o sobie muzycy dodając: –Zespół posiada własne utwory do których teksty komponował Damian Jakubiak, a kompozycję melodyjne wszyscy układali wspólnie. W czerwcu 2010 roku do zespołu dołączył klawiszowiec Piotr Sokołowski, a na początku grudnia tego samego roku gitarzysta Arkadiusz Chrobot, zaś w listopadzie 2011 dołączył basista Michał Krępski. W tym oto składzie zespół występuje do dziś.

W sobotę 3 marca br. odbyła się I edycja Powiatowego Przeglądu Zespołów Młodzieżowych „Obornicka Zima Artystyczna”. W finale wśród wielu zespołów nie tylko z powiatu trzebnickiego wystąpił właśnie nasz zespół – EvEntus. Muzycy wykonali pop – rockowe brzmienia, a dokładniej cover utworu „Ona jest ze snu” zespołu Ira.

EvEntus niestety nie znalazł się na wysokich miejscach podium, ale otrzymał wyróżnienie i dyplom. – W sumie to wszystko jest sukcesem – podkreślają jednogłośnie młodzi ludzie kontynuując: – Dostaliśmy się do finału grając w pełnym składzie zaledwie rok, a zespoły grające to naprawdę wysoka półka, świetni ludzie z doświadczeniem i dużo większym stażem niż my. Jesteśmy zadowoleni i tak -warto było wystąpić.

Obornicką Zimę Artystyczną wygrał zespół Fama Blues Band z Trzebnicy. Na podium znalazła się tez obornicka grupa Krótkie Spięcie i wołowski zespół Apokalipsa.

Wszystkie występy oceniało jury w składzie: burmistrz Obornik Śląskich Sławomir Błażewski, producent muzyczny Mariusz PMX Szczebelski oraz Leszek Pawlak, jeden z założycieli fundacji Jabal-WJ organizującej przegląd.

|