Dzieci chętnie uczyły się pływać

Dorota Leń | Sobota 14.12.2013 aktualizacja: 14.12.2013, 18:04
193 dzieci z trzech szkół z terenu Gminy Prusice zakończyło w przed ostatnim tygodniu listopada naukę pływania w Trzebnickim Parku Wodnym „Zdrój” w ramach projektu „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży z Gminy Prusice poprzez naukę pływania”, na który to Gmina Prusice otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 000,00 zł. Całkowita wartość projektu to ok. 65 000,00 zł.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach, ze Szkoły Podstawowej w Skokowej oraz z Zespołu Szkół w Prusicach – w sumie 193 dzieci – uczestniczyły od maja do 21 listopada 2013 roku w zajęciach nauki pływania.

Wyjazdy na basen Gmina Prusice realizowała w ramach projektu pod nazwą „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży z Gminy Prusice poprzez naukę pływania” .

Nauka z rekreacją

Uczniowie zostali podzieleni na pięć grup, gdzie na każdą podczas trwania całego projektu czekało 15 wyjazdów na basen do Trzebnicy. Szkoły uczestniczyły w zajęciach od poniedziałku do czwartku na specjalnie zarezerwowanych dla nich torach pływackich.

W trakcie 1,5 godzinnych zajęć na każdego ucznia czekało 45 minut zajęć z instruktorami, podczas których uczniowie uczyli się pływać oraz 45 minut rekreacji w wodzie, gdzie mieli okazję pod okiem opiekunów – nauczycieli w-fu  - sprawdzić swoje umiejętności w wodzie.

Zajęcia na basenie to doskonała forma kształtowania podstaw prospołecznych, gdyż uczy ona zarówno dzieci, jak i młodzież samodyscypliny, odpowiedzialności oraz sposobów aktywnego wypoczynku. Nauka pływania i zajęcia w wodzie wpływają również bardzo pozytywnie na zdrowie młodych ludzi.

Gmina Prusice na zajęcia na basenie otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 000,00 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania – upowszechnianie pływania. Całkowita wartość projektu to ok. 65 000,00 zł, z czego pozostałą kwotę, w wysokości 35 000,00 zł, Gmina pokryła z budżetu Miasta i Gminy w Prusicach.

Złożono kolejny wniosek na wyjazdy dzieci na basen

Gmina Prusice w piątek 15 listopada 2013 roku złożyła kolejny wniosek pod tytułem „Upowszechnianie sportu poprzez naukę pływania wśród uczniów klas 3 szkół podstawowych z Gminy Prusice” w ramach zadania „Zajęcia Sportowe dla uczniów – upowszechnianie pływania” pochodzącego z  programu „Umiem Pływać” do Ministerstwa Sportu i Turystyki na wyjazdy dzieci na basen.

Projekt skierowany jest do uczniów 3 klas szkół podstawowych – w sumie 72 dzieci z trzech szkół podstawowych: Prusic, Piotrkowic i Skokowej w Gminie Prusice.

Całkowita wartość projektu to ponad 22 tys. zł, z czego kwota wnioskowana to ponad 11 tys. zł. Planowany termin realizacji marzec – listopad 2014 (bez okresu wakacji).

Trzymamy kciuki za pozytywną ocenę projektu i otrzymanie dofinansowania! Wyniki poznamy dopiero w lutym 2014 roku.

 

Dorota Leń

|