DROGI DLA NATURY W PRUSICACH

Dorota Leń | Niedziela 23.02.2014 aktualizacja: 23.02.2014, 14:31
Nadrzędnym celem ogólnopolskiego programu „Drogi dla Natury”, zainicjowanego w 2009 roku przez wrocławską Fundację EkoRozwoju, jest zapobieganie zaniku zadrzewień przydrożnych i śródpolnych, szczególnie, wieloletnich nasadzeń drzew owocowych, lip i dębów, które są dominującym elementem dolnośląskiego krajobrazu. Podstawą działania programu jest partnerska współpraca organizacji społecznych z administracją publiczną – samorządami i zarządami dróg.

Miło nam  poinformować, że w ramach projektu  „Drogi dla Natury” na terenie Gminy Prusice m.in. odbędą się szkolenia, podczas których zostanie zaprezentowana w przystępny sposób wiedza potrzebna dla właściwego zarządzania zadrzewieniami. posadzonych zostanie 70 drzew, a także zostanie opracowany przez specjalistów „lokalny program zadrzewieniowy”. Dla dzieci zostały również zaplanowane ciekawe zajęcia edukacyjne.

Program „Drogi dla Natury”  finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu LIFE oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej o programie Drogi dla Natury oraz o ochronie alej na witrynie www.aleje.org.pl

 

Róża Popielarz

|