Dolpasz Skokowa zdobył Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice

Dorota Leń | Sobota 17.08.2013 aktualizacja: 17.08.2013, 17:48
Po roku przerwy drużyna LKS Dolpasz Skokowa ponownie zdobyła Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice. Na drugim miejscu znalazł się MKS Orzeł Prusice, zaś najniższe podium to LKS Błękitni Kaszyce Wielkie.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz eliminacyjny odbył się w sobotę 3 sierpnia br. na stadionie w Skokowej, gdzie Dolpasz Skokowa zmierzył się z drużyną Sybes Strupina.

Skokowianie na własnym boisku pokonali Strupinian 4:0 i tym samym awansowali jako pierwsi do finału.

W niedzielę 4 sierpnia br. odbyły się kolejne dwa mecze eliminacyjne. W pierwszym starciu MKS Orzeł Prusice pokonał 4:1 drużynę Błękitni Pawłów Trzebnicki, zaś w drugim meczu Sparta Wszemirów – zeszłoroczni zdobywcy Pucharu Burmistrza – pokonali 8:0 Oldboy;s Skokowa.

 

Finał w Kaszycach Wielkich

Finał Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Prusice odbył się w sobotę 10 marca br. na boisku sportowym. W pierwszym spotkaniu LKS Dolpasz Skokowa pokonał gospodarzy – LKS Błękitni Kaszyce Wielkie 3:1. W drugim meczu półfinałowym MKS Orzeł Prusice wygrał 4:2 ze Spartą Wszemirów. W walce o 3. miejsce spotkali się naprzeciw siebie LKS Błękitni Kaszyce Wielkie, którzy pokonali Spartę Wszemirów 4:1. W spotkaniu finałowym zagrali ze sobą LKS Dolpasz Skokowa przeciwko MKS Orzeł Prusice. I to Ci pierwszy pokonując Prusiczan 1:0 zdobyli Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice. Do Skokowej już drugi raz powędruje puchar przechodni oraz medale dla uczestników.

Zwycięzcy zagrali w składzie: Suchacki, Górnicki, Kopociński, Skrzypicki, Gołaś, Szabelkowski, Gawłowski, Figura, Płatek, Gajewski, Tabak, Beśka

Klasyfikacja końcowa:

1 LKS Dolpasz Skokowa

2 MKS Orzeł Prusice

3 LKS Błękitni Kaszyce Wielkie

4 Sparta Wszemirów

 

W eliminacjach odpadli:

Sybes Strupina, Błękitni Pawłów Trzebnicki, Oldboys Skokowa

 

Najlepszy bramkarz: Piotr Suchacki

Najlepszy zawodnik: Paweł Gryz

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy) oraz pamiątkowe dyplomy.

|