Ciekawe i pełne atrakcji ferie w Gminie Prusice

Paweł Grzyb | Piątek 17.02.2012 aktualizacja: 17.02.2012, 13:06
Burmistrz Gminy Prusice wręcza dyplomy dzieciom
Burmistrz Gminy Prusice wręcza dyplomy dzieciom / fot. GOKiS Prusice
Przez dwa tygodnie stycznia odbywały się ferie dla dzieci i młodzieży w naszej Gminie. Identycznie jak w ubiegłym roku Gmina Prusice przygotowała wiele atrakcji dla każdego – od zajęć w Zespole Szkół w Prusicach, poprzez zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach oraz wyjazdy do Trzebnicy i Wrocławia. Przyszedł czas na podsumowanie tych „szybkich” dwóch tygodni.

Gmina Prusice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach przygotował szeroki wachlarz zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Prusice podczas minionych ferii 2012.

Ferie zostały podzielone pod względem atrakcji na dwa osobne tygodnie. W pierwszym zorganizowane zajęcia odbywały się w Zespole Szkół w Prusicach. Drugi tydzień to tydzień wyjazdowy, podczas którego dzieci odwiedziły m.in. Bobolandię, basen, a także lodowisko.

Pierwszy tydzień na miejscu w szkole z wieloma atrakcjami dla każdego

Zajęcia, które miały miejsce w Zespole Szkół przyniosły ogromne zainteresowanie ze strony wszystkich uczestników, dla których przywóz i dowóz był zapewniony.

W poniedziałek oraz wtorek największą popularnością cieszyło się Bractwo Rycerskie z Byczyny. Podczas ich zajęć można było być świadkiem walk rycerskich, strzelać z łuku, pisać gęsim piórem oraz rzucać włócznią, toporem, nożem do tarczy.

Nie zabrakło także czegoś dla miłośników gier komputerowych. Dwie sale oraz cztery stanowiska do gry przyniosły mnóstwo rywalizacji oraz radości nawet tym najmłodszym. Współzawodnictwo udzieliło się także na hali sportowej, gdzie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, a także instruktorów sportu były przeprowadzane zajęcia z piłki nożnej, piłki siatkowej, a także z tenisa stołowego.

Dzieci i młodzież chętnie rywalizowały ze sobą także w rzutkach elektronicznych. Każdy mógł również spróbować swoich sił w warsztatach plastycznych, podczas których zostawały wykonywane prace, przeróżnymi technikami.

Dla miłośników muzyki były przygotowane warsztaty DJskie, a dla tych którzy czują muzykę, warsztaty taneczne cieszące się ostatnimi czasy dużą ilością uczestników.

Specjalną atrakcją był ROBOcamp, czyli w skrócie programowanie wcześniej zbudowanych przez siebie robotów na stanowiskach, które były oblegane przez „młodych inżynierów".

Szóstoklasiści ze szkoły podstawowej dla urozmaicenia ferii mieli „Nockę", w której były przeprowadzane zajęcia integracyjne, wspólne przygotowanie kolacji, a także maraton filmowy.

Natomiast zarówno fani jak i fanki motoryzacji, lecz tej pomniejszonej, znaleźli swoje miejsce na hali sportowej, gdzie spędzali czas sterując modelami samochodów.

Uczestnicy ferii byli też świadkami ciekawych doświadczeń oraz eksperymentów fizycznych przeprowadzanych przez doktora fizyki.

Na wszystkich czekał również ciepły posiłek, aby mieć siłę do dalszych atrakcji. Nie zabrakło również czegoś dla rodziców, dla których został przygotowany specjalny wykład na temat dzieci w opresji współczesności, podczas którego sala pękała w szwach.

Dzieci ten tydzień ferii podsumowały, że był bardzo fajnie przygotowany i nie było czasu na nudę, a gdyby te ferie spędzały w domu to by nie miały co robić. – Fajnie, że jest tyle zajęć do wyboru. Najciekawsze zajęcia były z Bractwem Rycerskim oraz z eksperymentami fizycznymi – mówiły dziewczynki, a chłopcy oczywiście jednogłośnie, że zajęcia sportowe.

Rodzice również byli zadowoleni, z tego, że ich pociechy mógł ten czas mile spędzić, a także rodzice wziąć niewielki udział w feriach.

Drugi tydzień i na miejscu i na wyjeździe

Drugi tydzień ferii był również pełen atrakcji, jak pierwszy, a nawet i więcej. Oprócz zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz Zespołu Szkół w Prusicach miały miejsce wyjazdy do: „Bobolandii" we Wrocławiu oraz na basen i łyżwy do Trzebnicy. Miejscówki na te zajęcia rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki". Wrażenia po odbytych wycieczkach były nie do opisania przez uczestników.

Jednak Ci, którzy nie zdążyli się zapisać, albo chcieli zostać miejscu uczestniczyli w tych atrakcjach, które dla nich przygotowano. Do wyboru były warsztaty plastyczne oraz gry komputerowe. które przyciągnęły za sobą mnóstwo uczestników.

W poniedziałkowy, środowy i piątkowy wieczór odbyły się trzy Dyskusyjne Pokazy Filmowe, na których obejrzeć można było takie hity filmowe, jak: "Sala Samobójców", "California Dreamin" oraz "Śniadanie na Plutonie". Przyszła na nie chętnie młodzież, która po zakończeniu filmu zabierała głos podczas forum dyskusyjnego.

Na zakończenie ferii została zorganizowana dyskoteka w klubie uczniowskim w Zespole Szkół, gdzie laureatki warsztatów DJskich zaprezentowały swoje ogromne zdolności.

Organizatorzy bardzo się cieszą, z tego, że tak wspaniały program atrakcji przypadł każdemu do gustu i każdy znalazł coś dla siebie w trakcie tych ferii.

Kamil Szydełko

|