Chodlewko ma nową drogę

Dorota Leń | Niedziela 24.08.2014 aktualizacja: 24.08.2014, 19:53
Mieszkańcy Sołectwa Chodlewko od soboty 23 sierpnia 2014 roku mogą jeździć nową, przebudowaną i uroczyście otwartą drogą gminną. Przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Zastępca Burmistrza MiG Prusice Kazimiera Rusin, Skarbnik Miasta i Gminy Prusice Konrad Buczek, Radni Miasta i Gminy Prusice Anna Dyjak, Czesław Suchacki oraz Marian Radzik, Sołtys Wsi Chodlewko Ryszard Nowak, zaproszeni goście, a także Rada Sołecka oraz mieszkańcy wsi.

 

Bardzo się cieszymy, że mamy nową drogę – mówią jednogłośnie mieszkańcy Sołectwa Chodlewko, którzy podczas uroczystego otwarcia podziękowali Burmistrzowi Miasta i Gminy Prusice Igorowi Bandrowiczowi, Radnemu Miasta i Gminy Prusice Czesławowi Suchackiemu oraz Sołtysowi Ryszardowi Nowakowi. Jednocześnie podkreślili, że bez nich nie udało by się zrealizować tej długo oczekiwanej inwestycji, gdyż droga była w bardzo złym stanie.

Jak zaznaczył włodarz Gminy Igor Bandrowicz, to w planach jest remont i przebudowa jeszcze jednej drogi gminnej na terenie Sołectwa Chodlewko, na którą mieszkańcy z niecierpliwością oczekują.

Po krótkich przemówieniach włodarza Gminy Prusice, Radnych oraz mieszkańców nastąpiło uroczyste otwarcie drogi. Przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Zastępca Burmistrza MiG Prusice Kazimiera Rusin, Skarbnik Miasta i Gminy Prusice Konrad Buczek, Radni Miasta i Gminy Prusice Anna Dyjak, Czesław Suchacki oraz Marian Radzik, Sołtys Wsi Chodlewko Ryszard Nowak, zaproszeni goście, a także Rada Sołecka oraz mieszkańcy wsi. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli po nowej drodze.

Przebudowa drogi gminnej w Chodlewku kosztowała Gminę Prusice ponad 204 tys. zł. Wykonawcą inwestycji była firma Przedsiębiorstwo Drogowe "DROGBUD" z Gostynia.

Uroczyste otwarcie drogi to jeden z punktów programu Pikniku Rodzinnego, który odbywał się na terenie przy placu zabaw. Wśród atrakcji znalazły się dmuchańce dla dzieci, które nie odstępowały zamku na krok. Natomiast o wrażenia ludowe zadbała Kapela „Trzy Dęby” z Borówka.

|