Burmistrz przekazał władzę młodzieży w Prusicach!

Dorota Leń | Sobota 07.07.2012 aktualizacja: 07.07.2012, 17:51
Akademia Nauki, Gminny Dzień Lwa oraz Gminny Dzień Sportu to wydarzenia, które odbyły się w ramach Prusiconalii – Prusickich Dni Młodzieży trwających od poniedziałku 25 czerwca do środy 27 czerwca. W trakcie tych trzech dni na młodzież z Gminy Prusice czekało wiele atrakcji i niespodzianek od zajęć praktycznych, poprzez filmy na Prusickiej Fan Strefie, ciekawe przedstawienia artystyczne, gry sportowe i grilla kończąc na uroczystej gali „Sportowiec Roku 2012 Gminy Prusice”, a także „SOWY 2012 Powiatu Trzebnickiego”.

Przypomnijmy, że Igor Bandrowicz startując na Burmistrza Miasta i Gminy Prusice w swoim programie wyborczym dla młodzieży, w którym potencjalnych młodych wyborców zachęcał do głosowania na siebie hasłem „Dajcie nam otworzyć Prusice na młodzież” miał zaplanowane zorganizowanie Prusiconalii – Prusickich Dni Młodzieży.

 

I właśnie w tym roku Burmistrzowi Prusic wspólnie z Dyrektorami szkół gminnych z Prusic, Piotrkowic i ze Skokowej udało się tego dokonać.

Prusickie Dni Młodzieży, były kontynuacją II Dni Prusic, które odbyły się w zeszły weekend (23 – 24 czerwca). W ramach Prusiconalii  dla dzieci i młodzieży zaplanowano szereg ciekawych atrakcji na trzy dni wspólnego świętowania i szykowania się do odpoczynku wakacyjnego.

Odyseja umysłu wspólną pracą wszystkich uczniów

I Dzień Prusiconalii rozpoczął się dość wcześnie, bo już kilka minut po godz. 8.00 w Zespole Szkół w Prusicach. Odbył się on pod znakiem nauki, a dokładniej Akademii Nauki, podczas której to zrobiono w ramach „Odysei Umysłu” pojazd. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Prusic wspólnie z szóstoklasistami z Piotrkowic i ze Skokowej stworzyli jedno wielkie i ciekawe dzieło. Ogromny karton został obklejony kolorową bibułą, kwiatkami, pociętymi kawałkami papieru i butelkami. Niektóre elementy uczniowie dokleili z pozostałych części kartonu, a wolne miejsca na nim zamalowano różnorodnymi rysunkami. Zwieńczeniem wspólnego dzieła było wejście uczennic do środka pojazdu.

Wszystkie szkoły z rąk p.o. Dyrektora Doroty Borowieckiej i wicedyrektor Elżbiety Pietrzak otrzymały dyplomy podziękowania za tworzenie wspólnego dzieła.

 

Po kreatywnej pracy wszyscy uczniowie udali się na oglądanie filmu na telebimie do Prusickiej Fan Strefy Kibica przy ul. Szpitalnej.

Natomiast jeśli chodzi o gimnazjalistów, to oni w tym czasie sprawdzali swoje umiejętności sportowe pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego na „Orliku”.

AKADEMIA NAUKI W FOTOGRAFII

Rządy w mieście przejmuje młodzież

Trzebnica ma swoje koty, Żmigród Smoka, a Prusice stojącego na Rynku Lwa. I stąd właśnie pomysł na Gminny Dzień Lwa, który miał miejsce drugiego dnia Prusickich Dni Młodzieży.

Ponad 800 dzieci w korowodzie Lwa przeszło z Zespołu Szkół w Prusicach do serca miasta – na prusicki Rynek. Pochód prowadziła Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach. Za nią szli uczniowie ze SP w Skokowej, a na końcu gospodarze – Zespół Szkół w Prusicach. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała zarówno policja, jak i straż miejska.

Mimo nieciekawej aury na dworze korowód był pełen kolorów, gdzie królowała czerwień, pomarańcz, żółć i brąz, a to za sprawą ciekawych masek i pomysłowych strojów lwa, w które uczniowie byli przebrani.

Jednak z powodu niesprzyjającej pogody uczniowie wspólnie z nauczycielami po obejściu Rynku wrócili na dalsze atrakcje do hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach.

Tutaj czekał na nich najważniejszy moment Prusiconalii, jakim to było przekazanie władzy młodym. Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wraz z Wiceburmistrz Kazimierą Rusin przekazał specjalnej delegacji uczniów klucz do miasta.

Jak to podkreślał włodarz Gminy: - W dniu dzisiejszym to właśnie młodzież przejmuje do końca Prusiconalii władzę w mieście.

 

Wszyscy zgromadzeni uczniowie otrzymali zakupione przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice materiały promujące gminę: smycze promocyjne oraz piłki.

Najciekawszy lew z Piotrkowic, a interesujący program artystyczny ze Skokowej

Kolejnym punktem tego dnia był przegląd na najciekawszy strój Lwa oraz interesujący program artystyczny. Specjalnie powołane jury miało dość ciężki orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie stroje były pomysłowe, oryginalne i bardzo ciekawe. Jednak po długich obradach zdecydowano, że „Najlepszy Lew” to lew, który przyjechał ze SP w Piotrkowicach. Jeśli chodzi o programy artystyczne, było również ciężko wybrać. Każdy z nich był doskonale przygotowani, a mali uczniowie zaprezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością jak profesjonalni aktorzy. Jury jednak dokonała tego ciężkiego wyboru i za interesujący program artystyczny nagrodziła SP ze Skokowej. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy podziękowania.

GMINNY DZIEŃ LWA W FOTOGRAFII

Prusice Gminą inwestującą w sport

Trzeci dzień Prusiconalii to Gminny Dzień Sportu, który rozpoczął się od uroczystej gali „Sportowiec Roku 2012 Gminy Prusice”  w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach, podczas to której znakomici sportowcy z naszej gminy udowodnili, że są świetnymi sportowcami, zdobywając I, II i III miejsca nie tylko w zawodach gminnych czy powiatowych, ale również strefowych.

Kilka minut przed godziną 9.00 trybuny na sali zapełniły się licznie zgromadzoną publicznością z Piotrkowic, Prusic i Skokowej, a także zaproszonych gości w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, Dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Renaty Cybulskiej – Kaczałko, animatora sportu i instruktora kół sportowych GOKiS-u Artura Bagińskiego, wielokrotnego mistrza paraolimpiad Pawła Korzeniowskiego, Dyrektorki Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Barbary Krzyżak, p.o. Dyrektora ZS w  Prusicach Doroty Borowieckiej i wicedyrektorek Elżbiety Pietrzak i Małgorzaty Syrnyk – Żuk oraz Dyrektora SP w Piotrkowicach Stanisława Mazura i Dyrektora SP w Skokowej Andrzeja Grzegorzewicza.

Wszystkich gości, sportowców i ich kibiców przywitali Iwona i Mariusz Kiepulowie, prowadzący uroczystą galę.

Jak widać sukcesy sportowe prusiccy uczniowie odnoszą od najmłodszych lat, a to za sprawą uczniów klas pierwszych SP w Prusicach, którzy otrzymali medale i wyróżnienia za III miejsce w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych. Należą do nich:

Kornel Popiołek,

Daria Sobieraj,

Dominika Miszczuk,

Julia Dąbek,

Natalia Rapacz,

Natalia Pieczątkiewicz,

Filip Spigiel,

Maciej Kawalec,

Dawid Urban,

Oskar Pudłowski.

Do Sportowców Roku 2012 w Gminie Prusice ze Szkół Podstawowych należą:

Oliwia Adamczyk,

Weronika Adamczyk,

Weronika Cieślik,

Beata Rudnicka,

Natalia Pałka,

Filip Puknel,

Bartosz Pudłowski,

Marcin Kolad,

Nikodem Janicki,

Jakub Drząszcz,

Oscar Butrak,

Karol Szyszka,

Kacper Wiewiór,

Krzysztof Pietrzak,

Paweł Bonke,

Marcin Jakubiak,

Patryk Rola,

Jagoda Bartoszek,

Angelika Nosal,

Nikola Szyszka,

Izabela Kubiak,

Katarzyna Musiał,

Paulina Krzciuk,

Agata Szczepaniak,

Magdalena Świdzińska,

Magdalena Mazurczak,

Martyna Marcisz,

Dominika Mikołajczak,

Aleksandra Urban,

Dominika Bąk,

Maja Kwiatkowska,

Ida Bąk,

Magdalena Mazurek,

Damian Tokarz,

Szymon Kawalec,

Marcin Dudek,

Marek Abrahamowicz,

Maksym Reder,

Kamil Bonke,

Szymon Gryz,

Przemysław Zdybel,

Patryk Kotara,

Grzegorz Kulawiak,

Jakub Wcisło.

Jeśli chodzi o gimnazjalistów to najlepsi byli:

Żaneta Głowinkowska,

Aleksandra Głowacka,

Weronika Dziedzic,

Nikola Cieślik,

Dagmara Krasowska,

Natalia Kurek,

Kamila Sornat,

Zuzanna Tkaczyk,

Agnieszka Rapacz,

Paulina Ciągło,

Katarzyna Ślizankiewicz,

Klaudia Kanownik,

Aleksandra Zagórna,

Julia Bąk,

Jolanta Ślusarczyk,

Kamila Słowińska,

Karol Bąk,

Konrad Kurka,

Mariusz Maciocha,

Konrad Płatek,

Kornel Żyża,

Tomasz Bąk,

Bartłomiej Małczak,

Piotr Maślankowski,

Damian Kmieć,

Daniel Nawdziun,

Dominik Cisek,

Grzegorz Włodarczyk,

Adrian Bieżyński,

Wojciech Ilnicki,

Patryk Wolniaczyk,

Dawid Lisiewski,

Igor Piotrowski,

Daniel Tukaj,

Mateusz Fiłon.

 

Najlepsi sportowcy szkół gminnych to:

Adrian Kwiecień ze SP w Piotrkowicach,

Dominik Figura ze SP w Skokowej,

Przemysław Zdybel ze SP w Prusicach

Klaudia Kanownik z Gimnazjum w Prusicach.

 GMINNY DZIEŃ SPORTU W FOTOGRAFII

– Mam nadzieję, że wszyscy nasi wspaniali sportowcy już za rok pobiegną w kolejnym Biegu Trzech Wież – podkreślał w swoim przemówieniu Burmistrz Igor Bandrowicz dodając: – Życzę wszystkim Laureatom, a także wszystkim tu obecnym w przyszłym roku szkolnym jeszcze większych sukcesów sportowych, a co za tym idzie wysokich miejsc na podium. Cieszę się również z faktu, że nie bez powodu mówi się, że Gmina Prusice to gmina inwestująca w sport, gdyż tak ogromne sukcesy i osiągnięcia sportowe sporej liczby uczniów właśnie to potwierdzają.

I Prusickie Dni Młodzieży zostały ocenione za bardzo udane zarówno przez pomysłodawcę – Burmistrza Igora Bandrowicza, jak i wszystkich Organizatorów – dyrektorów i wicedyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim tych dla których to zostało zorganizowane – dzieci i młodzież. Wszyscy jednogłośnie mówili, że nie mogą się doczekać już przyszłorocznych Prusiconalii.

Zdjęcia ze wszystkich trzech dni można obejrzeć w galerii zdjęć na profilu Gminy Prusice na Facebooku, gdzie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. 

|