Budzicz ma nową drogę

Dorota Leń | Niedziela 20.01.2013 aktualizacja: 20.01.2013, 18:45
Od początku grudnia na trasie Jagoszyce – Budzicz, zarówno mieszkańcy, jak i przejezdni jeżdżą po nowej drodze gminnej. Inwestycja kosztowała Gminę wraz z projektem i nadzorem inwestorskim ponad 257 tys. zł. To ostatnia droga, która została wyremontowana w 2012 roku.

Uroczyste otwarcie nowej drogi odbyło się 5 grudnia 2012 roku, w którym uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Wiceburmistrz Kazimiera Rusin, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, radna Wiesława Anioł, sołtys Budzicza – Jacek Oksiński, sołtys Jagoszyc Andrzej Podrygajło, przedstawiciele Wykonawcy inwestycji: Sylwia Fidler – Kaczan oraz Tadeusz Siczek, a także licznie przybyli mieszkańcy wsi.

 

Od grudnia jazda po nowej drodze

 

W ramach inwestycji przeprowadzonej na trasie Jagoszyce – Budzicz wykonano roboty ziemnie, wyrównano i uzupełniono podbudowy, zrobiono nawierzchnię bitumiczną, a także uzupełniono pobocza i dokonano renowacji rowów. Długość nowej drogi to 869 m.

Całkowity koszt inwestycji to 257 065,64 zł, z czego koszt realizacji po przetargu to 250 605,64 zł. Pozostałe koszty to projekt inwestycji i nadzór inwestorski.

Wykonawcę zadania było Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o. , Piotroniowice/Wołów.

 

Dalsze plany w 2013 roku

 

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, na każdym kroku podkreśla, że Gmina sukcesywnie dąży do remontowania i poprawiania stanu dróg na jej terenie. Potwierdzają to plany inwestycyjne i budżetowe na 2013 rok. Jedną z większych zaplanowanych inwestycji drogowych jest „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Wilkowa”.

 

Maria Zientarska

Dorota Leń

|