BIEGOWE I SPORTOWE DNI PRUSIC

Dorota Leń | Środa 20.06.2012 aktualizacja: 20.06.2012, 15:04
II Bieg Trzech Wież, XVII Ogólnopolski Bieg Grubasów, VI Bieg Samorządowców, I Bieg na Wieżę Ratusza oraz przedbiegi dzieci i młodzieży to atrakcje biegowe II Dni Prusic, zaplanowanych na najbliższy weekend.

 

Już w najbliższą sobotę  23 czerwca 2012 roku w Prusicach odbędzie się II Bieg Trzech Wież. Impreza sportowa w zeszłym roku cieszyła się dość sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców powiatu trzebnickiego, ale także Dolnego Śląska, całej Polski i nawet za jej granicami. W tym roku wszystkich zainteresowanych aktywnym trybem życia i bieganiem zachęcamy już dzisiaj do zapisywania się na II Bieg Trzech Wież na stronie www.bieg.prusice.pl. Na dzień dzisiejszy mamy ok. 270 uczestników.

W tym roku w ramach II Dni Prusic odbędą się cztery biegi:

 

- II Bieg Trzech Wież

- XVII Ogólnopolski Bieg Grubasów

- VI Bieg Samorządowców

- I Bieg na Wieżę Ratusz

II BIEG TRZECH WIEŻ

Biegiem głównym jest oczywiście II Bieg Trzech Wież, który odbędzie się w sobotę 23 czerwca o godz. 17 na trasie 10 km ulicami miasta Prusice o nawierzchni asfaltowej i brukowej. Jest to trasa składająca się z dwóch pętli po 5 km. Start i meta biegu będą miały miejsce na prusickim Rynku. Zawodników obowiązuje limit pokonania trasy – 2 godziny.

 

Trasa:

 

Celem II Biegu Trzech Wież jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, a także zdobywanie nowych jej zwolenników, integracja środowiska biegaczy oraz promocja Miasta i Gminy Prusice – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dodając: – Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego biegania. Spotykamy się na starcie już w sobotę!

 

Bieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn od 16 roku życia. Wszyscy biegacze będą rywalizowali w kategoriach wiekowych. Jeśli chodzi o mężczyzn to przewidziano siedem kategorii. Natomiast kobiety mogą startować w pięciu kategoriach.

Opłata startowa za udział w biegu dla tych, którzy zgłoszą się do 20 czerwca 2012 roku będzie wynosiła 20 zł. Natomiast pozostali zapłacą już za wpisowe 30 zł w Biurze Zawodów.

Każdy biorący udział w biegu otrzyma: zimny napój, pamiątkowy dyplom, medal, koszulkę oraz numer startowy.

Dla najlepszych biegaczy i zwycięzców czekają oczywiście nagrody finansowe dla mężczyzn i kobiet: I miejsce 600 zł, II - 400 zł i III - 250 zł. Natomiast w kategoriach wiekowych będą przyznawane za I miejsca nagrody rzeczowe.

Wśród wszystkich uczestników Biegu zostaną rozlosowane interesujące nagrody, gdzie nagrodą główną będzie LAPTOP

Organizatorami Biegu są Burmistrz Miasta i Gminy Prusice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach.

Swoje uczestnictwo w Biegu należy potwierdzić w dniu biegu w Biurze Organizacyjnym od 15 do 16.30.

Regulamin biegu pod tym linkiem się znajduje:

http://www.bieg.prusice.pl/regulamin-bieg-trzech-wiez.html

XVII OGÓLNOPOLSKI BIEG GRUBASÓW

Pierwszym biegiem towarzyszącym II Biegowi Trzech Wież jest XVII Ogólnopolski Bieg Grubasów. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego wykorzystania czasu wolnego z punktu widzenia zdrowia, a także popularyzacja biegu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na dzień dzisiejszy do tego biegu mamy zgłoszonych 10 biegaczy.

Organizatorami Biegu są Burmistrz Miasta i Gminy Prusice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach

XVII Ogólnopolski Bieg dla Grubasów odbędzie się w sobotę 23 czerwca o godz. 14. Kobiety do przebiegnięcia będą miały 1 km czyli jedną pętle ul. Wrocławską. Natomiast dla mężczyzn czekają 2 km i dwie pętle ul. Wrocławską. Bieg będzie się odbywał po nawierzchni asfaltowej .

W Biegu Grubasów mogą uczestniczyć wszyscy, którzy posiadają dokument tożsamości – czyli mają skończone 18 lat, a ich wskaźnik BMI jest równy lub większy niż 30.

Zainteresowani biegiem, którzy się nie zgłoszą przez stronę www.bieg.prusice.pl, mogą to zrobić w dniu biegu w sekretariacie zawodów od godz. 12 do 14.

Weryfikacja uczestników zaplanowana jest na godz. 14.15.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn otrzymują puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy.

Wpisowe za udział w biegu to kwota 10 złotych płatna w dniu zawodów w Biurze Organizatorów.

Więcej szczegółów w Regulaminie: http://www.bieg.prusice.pl/regulamin-bieg-grubasow.html


VI BIEG SAMORZĄDOWCÓW

 

Kolejnym Biegiem jest VI BIEG SAMORZĄDOWCÓW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PRUSICE IGORA BANDROWICZA, który odbędzie się w sobotę 23 czerwca o godz. 15.15. Start będzie na prusickim Rynku, a uczestnicy zarówno kobiety, jak i mężczyźni będą mieli do pokonania 1 km.

Bieg jest organizowany dla Samorządów z całej Polski. Mogą wziąć w nim udział nie tylko Burmistrzowie czy Wójtowie, ale także starostowie, ich zastępcy, radni i parlamentarzyści RP, pracownicy urzędów oraz pracownicy jednostek organizacyjnych.

- Celem biegu jest popularyzacja aktywnego i zdrowego trybu życia wśród samorządowców i parlamentarzystów RP – podkreśla Igor Bandrowicz kontynuując: – Jest on nam bardzo potrzebny w oderwaniu się od codziennych bardzo ważnych obowiązków służbowych.

Na dzień dzisiejszy do Biegu Samorządowców mamy zgłoszonych 10 uczestników, wśród których znajdują się nie tylko samorządowcy z Gminy Prusice czy też Powiatu Trzebnickiego, ale także samorządowcy z Twardogóry i Długołęki.

Gmina Prusice do wszystkich samorządów na Dolnym Śląsku i nie tylko rozesłała zaproszenie do samorządowców, aby wspólnie prowadzili aktywny i zdrowy tryb życia.

Zwycięzcy biegu otrzymają statuetki Burmistrza Miasta i Gminy Prusice. Trzech pierwszych zawodników zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn otrzyma nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy. N Opłata startowa wynosi 10 zł i zostaje dokonana w dniu Zawodów w Biurze Zawodów.

Wszyscy zainteresowani biegiem mogą się zgłaszać na www.bieg.prusice.pl w zakładce Bieg Samorządowców, a także w dniu zawodów w Biurze Biegu od godz. 12 do 14.

Organizatorami Biegu są: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach.

Więcej szczegółów w regulaminie: http://www.bieg.prusice.pl/regulamin-bieg-samorzadowcow.html

 

I BIEG NA WIEŻĘ RATUSZA

Tegoroczną nowością II Dni Prusic będzie niedzielny bieg – I Bieg na Wieżę Ratusza, który rozpocznie się o godz. 14, a jego uczestnicy będą mieli do pokonania 142 schody, a co za tym idzie ok. 28 metrów wysokości wieży. Start Biegu rozpocznie się przy Ratuszu Urzędu Miasta i Gminy Prusice.

Celem biegu jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowej i prostej formy sportu oraz wypoczynku, a także wyłonienie najlepszych biegaczy po schodach wieży Ratusza i promocja miasta oraz przedstawienie walorów widoku na panoramę Miasta i Gminy Prusice.

Zgłoszenia na Bieg przyjmowane są na stronie www.bieg.prusice.pl w zakładce Bieg na Wieże oraz w Biurze Zawodów w godz. 12 – 13.30 w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach. Wpisowe w kwocie 20 zł można wpłacać na konto bankowe lub w dniu Biegu w Biurze Organizatora. Klasyfikacja biegaczy będzie prowadzona zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Zawodnicy będą startować pojedynczo. Wszyscy zawodnicy bez względu na wynik otrzymają pamiątkową koszulkę oraz dyplom.

Organizatorami Biegu są Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach.

Więcej informacji w Regulaminie:

http://www.bieg.prusice.pl/regulamin-bieg-na-wieze.html

Dyrektorem Biegów jest: Artur Bagiński

Biuro Organizacyjne wszystkich biegów mieści się w Zespole Szkół w Prusicach ul. Żmigrodzka 42.

Biuro Prasowe w Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach.

 

|