Bezpiecznie w naszej szkole

Dorota Leń | Sobota 08.12.2012 aktualizacja: 08.12.2012, 17:04
Rok szkolny 2012/2013 został ogłoszony w polskich placówkach oświatowych rokiem bezpieczeństwa. W związku z powyższym w dniu 30 listopada 2012 roku z inicjatywy Rzecznika Praw Ucznia Bożeny Tarnowskiej odbyło się spotkanie z Panią policjantką z uczniami klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach

O godzinie 10.00 asp.szab. Iwona Mazur wraz z policjantem z Prusic przybyli do naszej szkoły, aby opowiedzieć dzieciom o bezpieczeństwie na terenie obiektu szkolnego,  w domu, na ulicy, podczas drogi do i ze szkoły.

Pani policjantka wspomniała również o odpowiednim korzystaniu z Internetu i jego konsekwencjach. Pod koniec spotkania uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania z różnych dziedzin bezpieczeństwa. Każdy z nich chciał zadać pytanie co świadczy o dużym zainteresowaniu dzieci tą ważną dla każdego dziedziną życia.

Spotkanie było owocne, a przedstawiciele uczniów podziękowali naszym gościom gromkimi brawami. Po oficjalnej części nauczyciele klas 4-6 wraz z Dyrekcją Szkoły spotkali się z gośćmi w celu omówienia ważnych spraw dotyczących bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli.

Bożena Tarnowska  

|