Badanie ruchu turystycznego na Dolnym Śląsku

Dorota Leń | Poniedziałek 28.01.2013 aktualizacja: 28.01.2013, 19:47
9 stycznia 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu odbyła się konferencja prezentująca raport pt „ Badanie ruchu turystycznego na Dolnym Śląsku w ujęciu powiatowym i subregionalnym wg Aktualizacji Programu Rozwoju Turystyki na Dolnym Śląsku w 2012 roku”.

Badanie to zostało przeprowadzone przez firmę BIOSTAT z Rybnika na zlecenie Wydziału Turystyki UMWD. Raport jest pierwszą próbą zbadania ruchu turystycznego na Dolnym Śląsku. Powyższe badanie obejmowało analizę ruchu turystycznego na terenie województwa dolnośląskiego, jego wielkości i zachodzących zmian w latach 2010-2012 oraz analizę stopnia zadowolenia i oczekiwań grup docelowych turystów krajowych z oferty turystycznej regionu, jego produktu turystycznego i ich wpływy na gospodarkę lokalną. Uzyskano informacje na temat wielkości wydatków turystów odwiedzających Dolny Śląsk jak i na temat dochodów z tytułu turystyki.

Elementy oferty turystycznej najlepiej oceniono w subregionach: Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy, Pogórze Kaczawskie, Dolina Odry Wschodniej, Sudety Wałbrzyskie oraz Ziemia Kłodzka.

Pełna treść raportu 

Weronika Pietrasz

Punkt Informacji Turystycznej w Prusicach

 

|