Akcenty prusickie na wystawie i jarmarku w Obornikach Śląskich

Dorota Leń | Sobota 23.03.2013 aktualizacja: 23.03.2013, 14:54
Sala widowiskowa Obornickiego Ośrodka Kultury tradycyjnie zamieniła się w wielką wystawę stołów wielkanocnych z całego powiatu trzebnickiego za sprawą V Wystawy Stołów Wielkanocnych. Oprócz wystawy nie zabrakło również Jarmarku Wielkanocnego z rękodziełem artystycznym i rzemiosłem własnej roboty. Tutaj o prusicki akcent zadbały przedstawicielki Punktu Przedszkolnego „Orliki w Skokowej”.

Jajka, pisanki, zajączki i palmy to niektóre z elementów wielkanocnych, jakie można było nabyć na stoisku Punktu Przedszkolnego „Orliki w Skokowej”.

 

Cały jarmark, jak i wystawa stołów wielkanocnych cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców z całego powiatu.

W trakcie tegorocznej edycji odbyło się również uroczyste wręczenie nagród w konkursach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Jednym z nich był konkurs „Piękne i aktywne wsie w Kocich Górach". Warto przypomnieć, że właśnie w tym konkursie brali udział przedstawiciele naszej Gminy: Sołectwo Strupina, Stowarzyszenie „Prusiczanin” oraz Stowarzyszenie „Pozytywnie Nakręceni ze Wszemirowa”. I właśnie to do tych ostatnich trafiło jedno z wyróżnień w kategorii Najaktywniejsze Stowarzyszenie – Sołectwo. Stowarzyszenie oprócz dyplomu otrzymało nagrodę finansową w wysokości 300 zł.

 

W związku z tym, że zarówno prezes Dorota Olszańska, jak i członkowie Stowarzyszenia promowali naszą Gminę i Powiat Trzebnicki  na XVI Spotkaniu Tradycji Wielkanocnej w Stroniu Śląskim nagrodę w ich imieniu odebrała Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Renata Cybulska – Kaczałko

|