10 tys. zł grantu dla Gminy Prusice na projekt Jaśminowa Kraina

Dorota Leń | Wtorek 11.02.2014 aktualizacja: 11.02.2014, 22:41
Gmina Prusice jako jedyny samorząd w województwie dolnośląskim otrzymała grant w wysokości 10 000 zł na zadanie pn. „Jaśminowa Kraina”, w ramach IV edycji Funduszu Naturalnej Energii, konkursu realizowanego przez GAZ-SYSTEM S.A. i Fundację Nasza Ziemia.

Z województwa dolnośląskiego dofinansowanie otrzymało 5 projektów, w tym jeden projekt złożony przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Nagrodę z rąk Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy dla Gminy Prusice odebrały Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Kazimiera Rusin oraz autorka projektu Róża Popielarz – Referent ds. funduszy strukturalnych w Referacie Funduszy Zewnętrznych w UMiG Prusice.

Celem programu jest dofinansowanie projektów związanych z proekologicznymi działaniami realizowanymi na terenie 5 województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, opolskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego.

Projekt „Jaśminowa Kraina” przyczyni się m.in. do zwiększenia zielonych skwerów w kilku miejscowościach Gminy Prusice. Roślinami dominującymi w nasadzeniach będzie Jaśmin i Jaśminowiec, które pozwolą wyeksponować niezwykłe walory przyrodnicze poszczególnych sołectw.

Konkurs miał patronat Wojewody Dolnośląskiego i WFOŚiGW we Wrocławiu 

|